Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Le ellenőriznétek az angol...

Le ellenőriznétek az angol fogalmazásom?

Figyelt kérdés

Where do you live? Do you like spring, winter, autumn or summer? Why? What do you do on favorite season? Ezek a kérdések voltak megadva.

I live in Hungary.

In Hungary the weather is usally changeable.

I like changeable weather.

My favorite season is winter.

I love winter, because I like cold weather, I don't like Sunbathe and the winter is a beautiful season.

December my favorite Month, because at the Christmas and winter holiday.

I enjoy gooto walk in winter and relaxing.

My 2. favorite season is spring, because don't warm and all is color, that's beautiful.

I like autumn, all is colorful : red, Brown and yellow, and starts the school.

I don't like summer, because warm and sunny.

I prefer summer nights, this is perfect weather.

I really like watch the summer sky while I listen music.

This is beautiful.

I go running at night in summer.

I like all seasons, all beautiful.


2016. jan. 23. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:

"I don't like Sunbathe and the winter " a winter elé nem kell a the (ahogy a mondat első felében sem használtad).


Month, Sunbathe, ezeket nem tudom miért írod nagy betűvel..


az enjoy +ing -et vonz: I enjoy going to walk..


nem "2." hanem "2nd" :D


because it's not warm and everything is colorful, which is beautiful. (nem volt alanyod, az, hogy nincsen meleg az nem cselekvés, hanem állapot, tehát létige, nem do, a color főnév, nem melléknév (color=szín, a színes az a colorful), és a which kötőszó jobban illik ide "ami szép", nem "az szép".


... everything is colorful, az all az határozó (az összes .. ez+az, minden (valami), míg neked ide főnév kell. "and the school starts - szórend.


because it's warm ... megint, nincsen alany és állítmány a mondatban, ha azt az it's-et nem rakod bele.


"I prefer summer nights, this is perfect weather. " - ezzel nem tudom mit akartál.. :D


like + ing: I really like watchING. while +ing; listen +to: tehát: while listening to music.


This is beautiful - "Ez szép" Micsoda?:D


"I go running.. IN summer nights.


Ez az utolsó mondat megint kicsit értelmetlen.. :D Egyrészt ellent is mond annak, hogy "I don't like summer", másrészt az az "all beautiful" mit akar jelenteni a végén?

2016. jan. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Néhány mondat sántít. Helyesen:

*I don't like sunburn*

*December IS my favorite, because of Christmas and other holidays.

*My second favorite season is spring, because it's not too warm, and all is colorful...



Sok benne a szóismétlés, gondolom a szegényes szókincs miatt is. Ha valamit nem értesz még, vagy a javításom nem érthető, írj nyugodtan.

2016. jan. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
No látom valaki megelőzött, de Matekmumus legalább részletesebb :)
2016. jan. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi hogy kijavítottad, csak fél éve tanulok angolt.

Az utolsó mondatot én sem tudom minek írtam oda.xd

Vagy hogyha valakinek van jobb ötlete az leírná nekem?

2016. jan. 23. 21:48
 5/5 A kérdező kommentje:
Helyesírás javítom bekapcsolva maradt.xd
2016. jan. 23. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!