Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért van az, hogy egyszerűen...

Miért van az, hogy egyszerűen nem értem meg angolul a filmeket? Lesz változás, ha mégis nézem így őket felirat nélkül?

Figyelt kérdés
Ha angol felirat is van alatta akkor rendben van, de éppen azt szeretném, hogy felirat nélkül tudjam élvezni az aktuális filmet. Több könyvet is kiolvastam angolul, van szókincsem, idiómák, szlengek... nem nagyon tudok már zavarba jönni egy könnyebb olvasmánytól, viszont, ha egy sorozatot szeretnék angolul nézni, akkor nem értek mindent. Valahogy túl gyors. Arra lennék kíváncsi, ha mégis megerőltetem magam és továbbra is nézem őket akkor lesz változás?

2016. jan. 24. 23:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

igen, lesz. A fuled raall.


En gyerekkoromban nem tanultam angolt, viszont akkoriban jottek be a muholdvevok (80as evek vege) es sokat neztem angol nyelvu filmeket. Kedvencem a Star Trek volt, az elejen egy kukkot nem ertettem belole, egy ev utan eleg jol tudtam kovetni a cselekmenyt.


Aztan eljatszottam ugyanezt nemetul is :)


Azt nem tudom segit-e a felirat, akkoriban nem volt.

2016. jan. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

sokszor kell megnézni egy filmet


először felirattal aztán nélküle

2016. jan. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Majd idővel megszokod, és érteni fogod. Eleinte érdemes könnyebb szövegekkel kezdeni, aztán, ha azokat érted, nehezíteni.
2016. jan. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!