Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyetem mellett felhozni...

Egyetem mellett felhozni magam szóbeli C1 szintre B2-ről angolból nyárig?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyetem mellett, minimális ráfordítással (értsd: mondjuk napi negyed-fél óra) szeretném visszahozni magam C1 szintre beszédkészségből/hallásértésből. A nyelvvizsgám írásbeli része már megvan, de az elmúlt 1,5 évben nem sokat foglalkoztam az angollal, most egy gyenge B2-es beszélő szintjére esett vissza a szókincsem és a kifejezésmódom. Ötletek? Film, sorozat, szótanulási módszer stb? A rövid napi időkeret és az otthoni tanulás fontos, nem tudok tanárhoz járni. Nektek mi vált be? Köszi!



2016. jan. 26. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Filmektől, sorozatoktól beszélni nem fogsz. A hallásértésed valamit javulhat, de beszédhez beszélni kell. Ez egy remek oldal hozzá, én is itt kerestem ingyenes beszélgetőtársat: italki.com

ÖSszehangolni nehéz nekem, mert gyerekek mellett akarok c1-re fejlődni beszédből, és amikor ráérnék, akkor az időeltolódás és más miatt nem sikerül találnom partnert. De ha "csak" hallgató vagy, és nincs okod napközben néha csendben maradni, van szabadidőd, akkor itt találsz társakat hozzá.

2016. jan. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Melyik nyelvvizsgát céloztad meg?

Én is tervezem ezt, és fontolgatom a tanulótárs keresést. Sok időm nekem sincs, azt a keveset igyekszem aktívan kihasználni. Mesélsz kicsit a céljaidról? Melyik vizsga, mikor, milyen napszakokban érsz rá, van-e kedved tanulótárshoz, közös témakör átbeszéléshez? Én kezdőknek tanítottam már angolt, de több, mint 4 éve nem beszéltem, és ez frusztrál. Ezt akarom felhozni, és vizsgával zárni még idén.

2016. jan. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ilyen kevés idő rászánással semmi esély rá.
2016. jan. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem céloztam nyelvvizsgát egyelőre. Engem is frusztrál, hogy mennyire elhanyagoltam egy ilyen fontos dolgot, és jó lenne kicsit foglalkozni vele. Nyáron hosszabb időt leszek külföldön, cél az lenne, hogy ne kelljen szavakon fél percig gondolkodnom, hanem folyamatosan és folyékonyan ki tudjam fejezni magam.
2016. jan. 27. 00:29
 5/6 A kérdező kommentje:
#3: nem az a fontos, hogy meddig jutok, hanem, hogy elkezdek-e vele foglalkozni. Ennyi időm van rá, sajnos nem jut szabadidő. Ehhez szeretnék tippeket és (bevált) ötleteket csupán ;)
2016. jan. 27. 00:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Sok ötletet szedtem innen: [link]
2016. jan. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!