Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes-e a garantál nyelvvizs...

Érdemes-e a garantál nyelvvizsga tanfolyamra hatalmas pénzeket áldozni?

Figyelt kérdés

A Dialóg nyelviskolánál olvastam, ha egyéni 60 órás v. csoportos 100 órás képzésen veszel részt igénybe veheted a garantál nyelvvizsgát. Számításaim szerint 80 vagy 180 ezer forint + beutazás + szobabérlés, mert a városunktól 50-km-re van ilyen suli.

Kevés pénzem van 3 éve nem tanultam angolt mit csináljak? Tanár nélkül tudom nem fog menni.


2016. jan. 28. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:
71%
A beutazás és szobabérlés árát is tanulásra tudnád fordítani, ha a közeledben találnál sulit. Ha nincs, akkor keress skype-os tanárt, a skypesuli oldalán tömve vannak. És még csak el sem kell menned otthonról. Én biztosan nem költenék utazásra és szállásra, abból is rengeteg órát lehet még venni.
2016. jan. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
61%
Sosem értettem, hogy miért jók ezek a tanfolyamok. De most őszintén, mihez kell tanár? A nyelvtant amúgy is magadnak kell megtanulni, kifejezéseket magadnak kell megtanulni, számtalan könyv van, amiben a megoldások is benne vannak, beszédre több ezer embert találsz a neten, akik épp úgy, mint te angolt gyakorolnak és beszélgetni szeretnének, pl. gospeaky, italki, ezeken mind találhatsz megfelelő személyeket. Én a helyedben ezt a sok pénzt inkább másra költeném. Ha van motivációd és tényleg akarod, akkor felesleges a tanár.
2016. jan. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Magán tanárra gondoltam, heti 1 vagy 2 órában. Ha valamit nem értek segítsen. Köszi a válaszokat.
2016. jan. 28. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!