Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Két fajta nyelvvizsgával is...

Két fajta nyelvvizsgával is lehet teljes a nyelvvizsgám?

Figyelt kérdés

Angolból csináltam középfokút nyelvvizsgát, de a szóbelim origós, az írásbelim pedig BME-s.

Most voltam felsőfokon, és az írásbelim (pannonos) sikerült, viszont a szóbelim nem. Elmehetek másmilyenre is, vagy muszáj pannonosat? Úgy hallottam, hogy felsőfokon már nem lehet más milyet csinálni, de nem tudom biztosra. Köszi a válaszokat!



2016. jan. 29. 16:07
 1/3 Yuyu ***** válasza:
0%
Végülis megteheted, csak akkor nem lesz komplex a nyelvvizsgád... Lesz két fajta felsőfokúd, az egyik szóbeli, a másik írásbeli. Kétlem, hogy ezeket egyesíthetnéd... Nem véletlenül szoktak egy helyre járni az emberek, nem csak valami csökött agyú, begyöpösödött szokás ez. (Én speciel BME-párti vagyok) Ha találtál egy központot, ami tuti - ez alatt nem azt értem, hogy megbuksz egyszer, hanem hogy normálisak a vizsgáztatók, jól állnak hozzád stb. Pl. ECL-en - egyszer követtem el azt a hibát, hogy oda mentem, mert kellett a nyelvvizsga, és a BME-n nem volt időpont - nem volt a teremben óra, én persze elfelejtettem karórát vinni. Mondta a vizsgáztató, hogy majd szól előre, hogy mennyi időnk van. Frászkarikát. Egyszer csak jött és elkezdte kitépni a kezünk alól a papírokat. Ha tudom, hogy nincs időm, véglegesítem a válaszokat időben... Utána a szóbelim 48 perces volt, mikor max 15 perces lehetne. Máskor is van olyan, hogy kicsúszunk az időkorlátból, BME-n volt már kb 25 perces szóbelim, mert dumáltam és nem lehetett lelőni. Ez egy dolog. De 48 perc... Az kicsit sok... Ráadásul a vizsgázók miatt húzódott el, mert a BEMELEGÍTŐ beszélgetésnél elkezdtek kötözködni velünk, hogy nem kérdeztük meg egymástól, hogy van-e testvérünk - három percen keresztül mutatkoztunk be egymásnak, ki nem tojja le, hogy nem beszéltünk arról, hogy van-e testvére a másiknak. A másik fontos dolog az, hogy ne egy sarki-fűszeres kaliberű központba menj, figyelj arra, hogy elfogadják. A komplex meg azért fontos, mert ha nem az, akkor felvételinél pl nem fogadják el, csak a komplexet.
2016. jan. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, és hogy leírtad a tapasztalataidat! :)
2016. jan. 31. 01:00
 3/3 Ivett néni válasza:

Hali!

Elvileg mér nem létezik a C-ésítés, mert már C nyelvvizsga sincs semelyik szinten. A és B külön nyelvvizsga bizonyítvány ér egy komplexet, ha mindkettő a KER szerint C1 szintű vizsga. A legbiztosabb, ha mindkét kiszemelt vizsgaközponttal beszélt telefonon is.

2016. febr. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!