Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az ECL B2 nyelvvizsgán tényleg...

Az ECL B2 nyelvvizsgán tényleg nagyon nehéz a magnó és bonyultak a szövegek?

Figyelt kérdés

1.Megoldottam a weboldalon a mintafeladatokat, de az biztos valami átverés mert még a középszintű érettségi is nehezebb. Hol tudnák valós ecl tesztet megoldani?


2.ECL/TELC/DEXAM közül melyiket választanád és miért?



Köszi a választ.



2016. jan. 30. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
TELC-et. Szimplán azért, mert kétszer kivágtak ECL-ről a magnó miatt, míg TELC-en simán vettem az akadályokat. A kettő között kb. 3 hónap telt el. Irreálisnak éreztem a szintet. Azóta csináltam felsőfokot is, hasonló tapasztalatokkal. Tök lazán mentem ECL-re (az volt előbb), és megint nem lett meg a magnó. Aztán TELC-en meg igen. Ez évekkel ezelőtt volt, de ha valaki kérdezi, én őszintén elmondom, hogy ECL-re nem mennék. A szóbelijük nagyon jó volt, kedvesek voltak és jól is ment, életszerű volt. De a magnó...
2016. jan. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és az írábelid sikerült ecl-en milyen volt?
2016. jan. 30. 20:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is most megyek majd ECL-re, egy fél éves felkészítő tanfolyam után. A tanfolyamon sok listeninget csináltunk korábbi vizsgák anyagait. Szerintem elég vegyes, vannak olyan szövegek, amik nagyon jól érthetőek, és könnyebb témáról van szó benne (pl házak, család, eskvüvő stb.) vannak viszont nagyon nehéz szövegek is, amibe kb. a csoportban mindenkinek beletörött a bicskája. Egy szöveg attól is lehet nehéz, hogy a beszélő hadarva, akcentussal beszél, vagy csak szimplán a téma miatt, pl. egy gazdasági témájú szöveg tele van bonyolult szavakkal.
2016. febr. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én a szóbeli+hallott szöveget EURO-nál csinálnám, míg az írásbelit az ECL-nél.
2016. febr. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én decemberben voltam, szerintem nagyon könnyű volt, nekem 90% lett a listening. (amúgy a többi része is nevetségesen könnyű volt szerintem, én sokkal nehezebbre számítottam)
2016. febr. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!