Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki tett mar le sikeres...

Valaki tett mar le sikeres nyelvvizsgát Gaal Otto konyvevel? (kozep, felsofokon)

Figyelt kérdés
Milyen nyelvbol?
2016. febr. 2. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Senki. Az nem elég rá.
2016. márc. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Moncsa111 válasza:

Ha esetleg még érdekel leírom a tapasztalatomat. Én az angolt próbáltam, bár már volt egy kis előképzettségem. Nekem szóban volt nehéz kifejeznem magam és ez a módszer nagyon sokat segített, hogy az agyam rááljon dolgokra és beépüljenek alapvető nyelvi sémák, ne gondolkozzak a mondat összerakásán. Viszont a szókincse nem elég, mindenképp tanulni kell hozzá ha a nyelvvizsga a cél.Emellet, azért a nyelvtanra is kell azért fordítani egy kis extra figyelmet.

Anyukám is most kezdte el az angolt vele és nagyon jól halad, bár ő csak alapszinten szeretne, hogy megtudjon szólalni, ha egy külföldi megállítja. :D

Én most erősen gondolkodom a németen és esetleg a spanyolom felelevenítésén is ugyanezzel a módszerrel.

Összeségében nem elég, de jó kiindulási alapot ad. Ha nagyon penge vagy szóban, szerintem nincs akkora haszna, ha ez egy kicsit problémásabb, akkor viszont szuper ugródeszka, mert észrevétlenül is tanulsz, nem csak szárazon a nyelvtant (angolul is automatikus lesz sokminden), de mindenképp kell hozzá tanulni szavakat, kifejezéseket és nyelvtant.

2016. jún. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, ezzel én is egyet értek, az emberek akik haszontalannak tartják, ők pedig kb a ló másik oldalára esnek, nehéz, alig megjegyezhető szavakat tanulnak, a nyelvvizsgán nagyon fontos a folyamatosság is, és ez a könyv kétség kívül arra jól felkészít (:

egy hosszabb, összetettebb mondatot, de könnyű szavakkal is, kisebb tudást igényel, és az akár b2 vagy c1 jó alapot igényel. Nyelvvizsgán pedig jól lehet pontot gyűjteni esetleg felsorolással is. Nyelvtannál meg a legfontosabbakról indulunk ugye, és csak bónuszpontot adnak ha olyat is használsz amit amúgy elkerülhetnél, és ráadásul helyesen. (felsőfokra írom ezeket, tudom, mert tapasztaltam)

a könyvvel tanultam felsőre, kicsit mellé is tanultam. Összességében a szóbeli 55% volt, bár kb halálos beteg voltam akkor, el se akartam menni, és előtte lévő napokban még szakszavakat se olvasgattam.


köszi a választ! :)

2016. jún. 7. 00:01
 4/4 anonim válasza:
Nekem sikerült.
2022. jan. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!