Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lányom NYEK-re jár, most...

Lányom NYEK-re jár, most kilencedikes. Hazaüzentek, hogy jelezzük, melyik gyereknek, milyen nyelvvizsgája van. Nem ülnek fordítva a lovon?

Figyelt kérdés
Azt várnám, hogy hazaüzennek, hogy a gyerek már olyan szinten van, hogy mehet nyelvvizsgázni, mert felkészítettük, lsz kedves szülő fizessed be a nyelvvizsgára a Rigó utcában / TELC vagy nem tudom hol.. Mit gondoltok?

2016. febr. 3. 06:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem kötelező a nyelvvizsga megléte, de nem kizárt, hogy vannak, akiknek már van, nem igazán értem, hogy miért probléma az, hogy ezt megkérdezik.
2016. febr. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Fel tett az iskola egy kérdést.. Ha nincs neki, akkor ezt kell megüzenni.. Vannak akik az alapfokot megcsinálják általános iskola végén.... Nem kell ezen fennakadni...
2016. febr. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21%

amúgy reardáltak a gyerekek,hogy maguktól nem tudják van-e nyelvvizsgájuk? vagy mièrt a szülőket kèrdezik?

másik megjegyzèsem az lenne, hogy a lányod fèl ève jár ebbe a suliba.szval leginkább a lányodon múlik,hogy milyen volt a tudása eddig általánosban.mert fèl èv alatt nem fejlődik olyan sokat az ember heti 2-3 órában.

amúgysem feladata az iskolának a nyelvvizsgára való felkèszítès.èn a megye legjobb gimijèbe jártam,de nem nyelvi tagozaton voltam, így itthon is kèszültem sokat,hogy meg tudjam csinálni a nyelvvizsgát a gimi alatt.a suli leginkább az èrettsègire kèszített fel,ami könnyebb mint a nyelvvizsga.

szóval kèszüljetek otthon is,ne várjátok el,hogy elèg csak az órai kèszülès...persze nem ez lenne normális, de a gyakorlat mutatja,hogy nem elèg az órai tanulás.

biztos van,ahol nyelvvizsgára kèszülnek,de a legtöbb tanár nem így tanít.

2016. febr. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A mi gimnáziumunkban "dicsőségfala" is volt a nyelvvizsgásoknak. :D

Miféle fordítva ülés...

2016. febr. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én valahogy úgy képzelem, hogy heti 2-3 óra mellett egyértelmű, hogy a középfokig is kell egy magántanár. Heti 20 óra nulladikban + 4 éven át heti 4-5 meg elvileg már egy közép és felső között-felé csak el kéne jutni. Már a heti 20 óra után nulladik végére egy középfok nem esélytelen - elvileg. Azt nem tudom, miért nem a gyerekektől kérdezik, ki milyen nyelvvizsgával rendelkezik.
2016. febr. 3. 19:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a kérdés az egész gimnáziumnak szólt, az összes évfolyamot beleértve. Mert egy 12. évfolyamosnak lazán lehet akár kettő is.

Csak megkérdeztek mindenkit.

2016. febr. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én most vagyok ötödikes NYEK-es, és nálunk is meg vannak áldva a tanárok ezzel a nyelvvizsga kérdéssel. Utánajártam, azért kell nekik tudni, hogy hány nyelvvizsga van, mert ha nincs meg bizonyos számú nyelvvizsgázott tanuló, akkor nem biztos, hogy indíthatnak NYEK-es osztályokat, hiszen nem sikeres.


A nyelvvizsga pedig egy kicsit fel van fújva, teljesen felesleges dolog, ha nagyon kell akkor simán csináljon egy emelt szintű érettségit, ami INGYEN van, és bizonyos százalék után pedig középfokú nyelvvizsgának is megfelel, teljesen egyenértékű vele.

2016. febr. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!