Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol levél - elolvasnátok?

Angol levél - elolvasnátok?

Figyelt kérdés

Középfokú nyelvvizsgára írtam gyakorlásképp, megnéznétek milyen?


You have an English-speaking friend who is planning to visit you during the summer holiday. He's interested in the ways young people are able to make new friends in your country. Write an email to him including the following:

-where young people go to meet new people

-if it is easy or not to make friends

-if it is trendy or not to be single and why

-if you think the ways of meeting new people have changed or not and how/why


Dear John,


Let me tell you about the ways young people are able to make new friends here, in Hungary. The most popular places, in which the youngsters come together, are pubs, Lots of them are at your disposal in every town of the country. If you ask me, pubs are probably not the right choice because young people often turn to alcohol very early, but the youth doesn't have so many opportunity. It would be great to have that kind of cultural centres, in which there would be more programs, organised especially for the youth. It's quite easy to make friends nowadays, though. Almost everybody goes out on Friday, you can get to know lots of new people during the night. Partnerships are often born this time, as well. Being single has never been trendy, I guess, but these get-togethers has made getting a partner also a lot easier than it used to be before. Of course, the ways of meeting new people have changed in our modern world. More precisely, people don't even meet in person. There are various social networks available, like Facebook, Twitter, Tinder. You can talk to people online, you can send unlimited text messages for free, etc. So yeah, that's the situation briefly. I was wondering about how this goes in England. Could you write me about it?


Write back soon, Peter



2016. febr. 5. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Hát elég sok a hiba, nem olyan vészes, bár nem tudom, hogy mennyi kell ahhoz, hogy átmenj, de nem fogok egyesével végigmenni rajtuk. A levél eleje rosszabb, mint a vége, sokkal hunglishabb, több az olyan kifejezés, ami magyarul elmenne, de angolul nem kerek. Egyébként nézd át a központozást, tök felesleges vesszőket raksz, a felét ki lehet selejtezni, plusz még az auxiliary verböket és a relative pronounsokat, mert ezek nem mennek valami jól.


Javaslom, hogy töltsd ki még a helyet olyan töltelékmondatokkal, hogy I am looking forward to hearing from you, meg kérdezősködj a barátodról, hogy mi van vele, stb, ne csak beleugorj a közepébe in medias res, hanem legyen valami bevezetés is. És nem mindig az a jó megoldás, ha kimásolod egy az egyben a feladatban szereplő leírást, mint az első mondatban, mert ez így már nem igazán megy el ilyen szövegkörnyezetben, plusz lehet simán azért lepontoznak, mert nem fogalmazod át.

2016. febr. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Túl sok a vessző :D Pl a "but" elé nem kell vessző (ez rohadt idegesítő az angolban, de így van).

"The most popular places, in which the youngsters come together, are pubs,"

Pl ebbe egyet se tennék, pláne nem a mondat végére :P

"youth doesn't" Ez elvileg jó, de én "don't"-tal írnám. De ez elgondolkodtatott, úgyhogy rákerestem: [link]

"organised especially for the youth" Ez csak stilisztika, de itt "them"-re cserélném, elkerülve a szóismétlést.

"it used to be before" Itt vagy simán "used to be", vagy "had been before". De inkább az első, a második nekem nyakatekert.

A végső, az a totális szőrszálhasogatás, de ki tudja milyenek a javítók: a feladatban nincs benne, hogy a barátod angol, csak annyi, hogy "English-speaking".

Amúgy szerintem ezzel átmennél, de lesz ez még jobb is :)

2016. febr. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az elsőnek abban igaza van, hogy hunglish, de ez középfokú (gondolom), ott az elmegy. De persze gyakorolj, olvass, stb.
2016. febr. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Boven van benne nyelvtani hiba. Eloszor ezeket vedd at, utana korregalj a fogalmazason.
2016. febr. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
El. Meg.
2016. febr. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!