Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy értessem meg anyával,...

Hogy értessem meg anyával, hogy az alapfokú nyelvvizsgával nem megyek semmire?

Figyelt kérdés

Gimnáziumban tanulok angolt és németet. Angol tagozatos suliba jártam előtte és így az angol az nagyon is jól megy, nyolcadikba megcsináltam a középfokút is. A némettel sajnos más a helyzet... nulladikba egy nagyon jó tanárunk volt, de terhes lett és elment. Tavaly új tanárt kaptunk de ő valami borzalmas (valószínűleg csak azért lett tanár, mert a szülei is azok). Hiányosan tanít, a könyvbe oldalak, feladatok maradnak üresen csak hogy ott tartsunk ahol kell, a füzetbe nem is írtunk amíg be nem jöttek órát látogatni. Amíg a másik suliba tanított, helyettesített egy órát egy barátoméknak & utólag rengeteg mindent ki kellett javítani mert rosszul mondta/íratta le. 8 év angol után ífy is nehéz volt ráállni a németre, most örülök hogy 3,00 fölött vagyok... Anyával volt már több vitánk is, hogy legyen angol felsőfokúm, németből meg ha úgy érzem nem menne a középfok akkor a minimum hogy megcsinálom az alapfokút. Próbáltam neki elmagyarázni vagy ezerszer, hogy az alapfokú nem ér annyit. Ofő is megmondta, hogy erre ne is pazaroljunk pénzt, hanem gyurjunk rá a középfokúra... Általánosba is csak próbanyelvvizsga volt hatodikban, utána már a középfokúval foglalkoztunk. De anya mintha meg se hallotta volna ezeket. Azt mondja, hogy sokkal jobban mutat egy önéletrajzban az angol felsőfokú mellett, ha ott van hogy egy kicsit tudok németül is, "nem baj ha a vizsga után elfelejtek németül". Aha... Egyszerűen hiába magyarázok neki, hogy az alapfokú nem jó erre mert nem igazolja a nyelvtudásom. Azért meg nem fogom megcsinálni, hogy legyen bizonyítványom aminek hasznát se veszem. Én értem hogy jót akar, de ő nem ért ehhez; nincs nyelvvizsgája, nem volt ilyen szituban. Minden nyelvtanárom szerint felesleges megcsinálni, mert nem kezdünk vele semmit.

Én úgy vagyok vele, hogy most gimibe megcsinalom az angol felsőfokút, és ha utána javulok németből és nem talánnal indulok neki akkor megpróbálom a középfokút (erre viszont nem látok esélyt). Anya viszont azt akarja hogy érettségi előtt vizsgázzak és úgy viselkedik mintha otthon lenne a témában.


Próbáljam még puhítani anyát vagy hagyjam rá a dolgot?


17/L



2016. febr. 7. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira akarja fizesse ki ő, az alapfokú vizsgád árát, neked pedig nem okozhat gondot egy alapfokú német nyelvvizsga.
2016. febr. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj el németből alapfokra, anyukád fizeti úgyis. Veszíteni szerintem nem veszíthetsz vele, anyukád is megnyugszik.
2016. febr. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az alapfokú szerintem se ér semmit, bár én pont fordítva állok. A németet tanulom emelt szinten, s abból lesz közép, majd esetleg felsőfokúm. Az önéletrajzban meg nem oszt nem szoroz, hogy ott van e a német alap. Ha olyan munkahelyre mész ahol elvárt a német nyelvtudás, oda kevés, ahol meg nem ott meg mindegy
2016. febr. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Agazatfuggo, nekem kozepfoku angolrol van csak papirom, de sokkal jobb vagyok mar azota. Gimiben tanultam latint meg nemetet, kesobb egyetemen 2 evig spanyolt. Ezekrol nincs semmilyen papirom, es teljesen passziv a tudasom.

Az oneletrajzomban benne van kulon, hogy mit tudok igazolni, es a valosagban hogy allok, soha nem volt meg ebbol problemam.


Ha szeretned fejleszteni a nyelvtudasodat, az oraktol fuggetlenul is megteheted olvasassal, filmnezessel, meg egy csomo mas modon. Azt persze neked kell tudnod, hogy hogy tudsz tanulni. Igy siman lehet kozep is abbol az alapfokbol, aminek mar van ertelme.


Egyebkent igazad van, alapfokrol teljesen felesleges a papir. Esetleg ha van anyukadnak olyan ismerose, aki beszel valamilyen nyelven, es akire hallgat, megprobalhatod ravenni, hogy beszeljen vele. Nem hiszem, hogy mast mondana.

2016. febr. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Laura512 válasza:

Nagyon egyszerű: mutass neki munkahelyi követelményeket (google a barátod)

Olvassa el, mit írnak, és ha van oly jól szituált, rájön, hogy ha nem támogat abban, hogy jól fizető állásod legyen később - ami sokkal lehetségesebb egy középfokúval - csak hátráltat, ilyet pedig ne haragudj meg, normális szülő nem csinál.

Nem olyan drága egy nyelvvizsga, hogy pár év alatt ne térüljön meg, ha esetleg olyan helyre kerülsz majd, ahol tízezrekkel több lesz a fizetésed, csak mert tudsz németül és ezt igazolni is tudod.

Illetve ne ő aggodalmaskodjon a felkészülésen, mert - ezt sok szülő nem látja be, de - nem ő tanul helyetted, te szenvedsz vele, magadtól, és ha bevállalod, neki annyi a dolga hogy kifizesse, ha neked még nincs rá lehetőséged, és élvezheti az előnyeit, pl. nem önnálló életet kezdhetsz mondjuk 40 éves korod előtt is.

2016. febr. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elmondjam mire jó az alapfokú nyelvvizsga? Egyes szakokon az egyetemen elég a mesterhez pl. Sokkal jobb, ha előre megvan, mintha később kell vele szenvedni. :) Simán kisajtolod magadból, nem kell aggódni.

Alapfok után, ha nagyon késztetést érzel rá bármikor tehetsz középfokút is. Vagy elfelejtheted az egészet a francba és mégis lesz papírod, ha mestert is végzel. Örülj neki, hogy anyukád kifizeti és nem saját pénzből kell intézned. Szerintem ha megtalálod a neked való nyelvvizsgát, -ajánlom amúgy az origót alapfokon, egész baráti, csak gyorsan kell dolgozz.- akkor könnyen le fogod tenni.

Mellesleg irigyellek, engem nem engedett angolra menni, mikor toppon voltam belőle, mert valaki azt mondta neki, hogy x szó kell hozzá és ő úgy ítélte meg, hogy biztos nem tudok annyit. Röhej. Ha meg megbuksz legfeljebb megbuksz, duzzogva az orra alá dörgölöd, hogy "én megmondtam" ezzel kielégítve a lázadó éned is. Win-win.

2016. febr. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Laura512

szerintem félreértetted. Nem arról van szó, hogy nem akarja engedni középfokot csinálni. Arról van szó, hogy minimum egy alapot le akar tetetni vele. Ami közel sem hülyeség, mert ha már most nem akarja gondolom suli után főleg szrik a közepébe és amit eddig tudott is elfelejti. Aztán egyetemen meg rosszabb esetben diploma úszik miatta, mert meló mellett rohadt szar ám nyelvet tanulni.

2016. febr. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!