Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek az Oxford...

Mi a véleményetek az Oxford advanced egynyelvű szótárról?

Figyelt kérdés
Benne vannak a phrasal verb-ök rendesen? A phrasal verb-ökre most nagy szükségem van, de sajnos még a legjobb kétnyelvű szótárok sem írják le rendesen a jelentésüket, az angol magyarázat jobb. Viszont, ha már 5-6 ezer forintot kiadnék egy külön csak phrasal verb-ös oxford szótárra, akkor lehet, h. jobb ötlet lenne inkább megvenni egy nagy egynyelvű felsőfokos oxford szótárt helyette, ha abban szépen benne vannak a phrasal-ök.
2010. márc. 30. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ez van meg, teljesen jól használható. Ajánlom.
2010. márc. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De benne vannak rendesen a phrasal verb-ök? Úgy értem, h. pl. a put igénél nem csak egyet-kettőt említ meg, pl. put down, put on és kész? Azért kérdezem, mert nem ismerem nagyon az oxfordos könyveket.
2010. márc. 30. 16:32
 3/5 A kérdező kommentje:
Az a problémám, h. a csak phrasal-ös oxfordos könyvben biztosan van egy csomó olyan ige is, amit soha az életben nem fogok használni, tehát teljesen felesleges. Viszont nem tudom, h. az advenced szintű oxfordos szótárban benne vannak-e a fontos phrasal-ök. Mert ha igen akkor azt venném meg.
2010. márc. 30. 16:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is nagyon szeretem.


Egyébként most direkt megnéztem neked, a put-ot benne, 4 oldal. :) Vannak benne phrasel verbek rendesen. De különben bemész Libribe (pl. a Westenben ami van arra konkrétan emlékszem, hogy ott kapható) és belelapozgatsz és megítéled magad, hogy megéri-e neked, vagy sem. :)

2010. márc. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Voltam benn nemrég, de azóta eltörtem a lábam :D, és akkor pont nem ezt a könyvet vizsgáltam. Egyébként köszi!
2010. márc. 30. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!