Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha angol feliratos filmeket...

Ha angol feliratos filmeket nézek, attól, hogy fog bővülni a szókincsem? Főleg ha nem is értem amiről beszélnek?

Figyelt kérdés
Szeretném az angol szókincsemet bővíteni csak nem tudom,hogy a filmnézés hogyan segít rajta. Nagyjából alapfokon tudok angolul.

2016. febr. 15. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor segít,ha kiszótárazod,amit nem értesz és megtanulod, kimondond, újrahallgatod.
2016. febr. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy nézed a filmet és pl a tárgyakat hamar megtanulod. Mondjuk fociznak gyerekek és mondja az egyik "Give me the ball" Akkor tudod hogy ball=labda, mert látod, hogy mit kért. És így tovább....
2016. febr. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Olyat nézz amit valamennyire már értesz
2016. febr. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 San Bernardo ***** válasza:

Ahogy 2-es írja: a szöveget figyeld, a beszélt szöveget, és csak akkor nézz le, ha értelemzavaróan nem érted, mit mondanak. Jó az is, hogy ha már ismert filmet nézel feliratosan sokszor, válassz ki olyat amit nem tudsz megunni hamar.

A másik fontos dolog, hogy nagyon sokat kell nézni, sok időt tölteni vele, egy-két film megnézése semmit nem segít.

Ha sokat és sokszor és kitartóan nézel ilyeneket, akkor tanulni fogsz, bár az alapfok még szerintem ehhez kevés, előtte még erősíts rá más forrásokból is.

2016. febr. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)
2016. febr. 16. 20:07
 6/7 anonim válasza:
Csengetett Mylord! Le lehet a netről tölteni az összes részt, majd hozzá lehet rendelni a feliratot!
2017. dec. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem beragad!
2017. dec. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!