Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Cambridge nyelvvizsga -...

Cambridge nyelvvizsga - Hogyan készüljek rá, és biztosan ez a legjobb? 15/F

Figyelt kérdés

(Jelenleg még messze vagyok a felsőfokútól, hiszen még 15 éves gimnazista vagyok)


Érdekelt a téma ezért gondoltam kicsit utánanézek és eredményként ha most nyelvvizsgát tennék a Cambridget választanám. Viszont nem is olcsó sőt még elég szívósnak írják le, ezért gondoltam kikérem a "szakértők" véleményét itt a gyakorikérdéseken.


Mivel jelenleg angol kéttanon tanulok és egyébként is SZERETEM az angolt mint nyelvet ezért számomra elfogadhatatlan lenne ha nem a legnehezebb és legjobb nyelvvizsgát kapnám amit jelenlegi információim szerint a Cambridge adja.


Félreértések elkerülése végett jegyezném meg hogy nekem nem kifejezetten a Cambridge nyelvvizsga a célom, hanem a leginkább elismert és elfogadott nyelvvizsga Európában.


Remélem tudtok tanácsokat adni, ( még ha tényleg messze is van) valami nyelves könyvet, vagy hogy honnan tanuljak kifejezéseket,szavakat.


A válaszokat előre is köszönöm ! :)



2016. febr. 15. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha majd egy kicsit idősebb leszel, rájössz, hogy nem az a lényeg, hogy a legnehezebb és legjobb nyelvvizsgát kapd meg, hanem hogy nyelvvizsgától függetlenül is megtanulj angolul olyan szinten, hogy papír nélkül is mindenki elhiggye, hogy tudsz angolul. :)


ettől függetlenül nyilván elismert nyelvvizsga a Cambridge-i, az hogy melyik a legnehezebb, az pedig relatív.

2016. febr. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából a legnehezebbet azért szeretném mert bár igaz amit mondasz viszont az is tükröz sok mindent a nyelvtudásodról és ó ha már kéttanon tanulok akkor miért ne csináljam meg a legnehezebbet ? Rosszul érezném magam ha olyan nyelvvizsgát kapnék amit pl egy "matekos" is megkaphatott hiszen nem hiába kéttanra mentem mert csak megsúgom minden "máshoz" is értek, de amit a legfontosabbnak tartottam és (még mindig úgy gondolom) az az hogy az angolt szinte anyanyelvi szinten beszélni tudni kell már manapság is mert hogy több lehetőséged van mint ha matekosként (vagy akár bioszosként) végzel. (gondolok itt ismerkedés,nyaralás vagy akár állás szerzésre külföldön) amit egy profibb angolos tuti hamarabb el fog érni.
2016. febr. 17. 19:14
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Egy jó tanács: csak az angoltudásoddal sehová sem fogsz jutni, ezért ha jót akarsz magadnak, feküdj rá más tárgyakra is, amiket majd később (felvételi, egyetem) hasznosíthatsz.

Rátérve a kérdésedre, én idén csináltam Cambrdige nyelvvizsgát, nem mondom, hogy gyerekjáték volt, de különösebb készülés nélkül nagyon simán meglett. Persze ehhez kellett az, hogy angolos osztályba járjak (nem kéttanon voltam) és legyen egy nagyon jó tanárom. Nagyon jó nyelvérzék kell hozzá, az a fajta, amit úgy sajátíthatsz el a legkönnyebben, ha beépíted a nyelvet a mindennapjaidba: angol nyelvű cikkek, filmek, sorozatok, könyvek, stb.. Én is ebből szereztem tudásom javát, az órákra tulajdonképpen nem is kellett tanulnom. Mivel más nyelvvizsgát nem csináltam, nem tudom összehasonlítani, de az biztos, hogy a nyelvtant és a szókincset elég mélyen kérdezi a vizsga, a fogalmazás szerintem nagyon egyszerű és lazán pontozott, a listening azért nehéz, mert egyszerre többfelé kell figyelned, és rohadt hosszú benne a halandzsa, amiből alig kell némi infó.. nem az átlagos feladattípusok. A speaking viszonylag egyszerű, nem igényel bemagolt tudást.

Ennyi jutott hirtelen eszembe, a lényeg, hogy szerintem lazán meg tudod majd csinálni a gimi vége felé.

2016. febr. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ami a vastagbetűs kérdést illeti, Cambridge nyelvvizsga, hát olyan nincs.

FCE, CAE, CPE, IELTS, na, ilyenek vannak.

De még ezek sem egyértelműek, hiszen a pontszámoktól függően helyezkedik el az eredmény az általunk is alkalmazott CEFR skálán. A CPE kivételével, ami C2 szintű mindhárom eredmény-fokozattal.

No persze, ha leszűkítjük a legnehezebb és legjobbra, akkor marad a CPE, de csak akkor, ha Grade A lenne az eredmény (no még majdnem az IELTS a max pontszámmal, de azt nem ismerem).


Amikor már komolyodik az elhatározás, s 2 év van hátra, akkor fel kell keresni a [link] -ot és megnézni, hogy az adott vizsga miből áll, letölteni a minta feladatlapokat, beszerezni az ott ajánlott "hivatalos" és a neten/könyvesboltokban fellelhető hasonló szintű, elismert szerzők által írott spéckó felkészítő tankönyveket, feladatlapokat, aztán arra gyúrni. CPE-re nézve ezen az oldalon találhatóak meg:

[link] exams/proficiency/preparation/

az először említett anyag a download sample papers alatt, a másodszor említett meg az Official Cambridge English preparation materials alatt.

Addig meg minden mást, az általános (de nem alapfokú!) műveltséghez szükséges témakörök bármelyik nyelvvizsgával kapcsolatosan megtalálhatóak, de fejből is elkezdheti az ember sorolni, plusz az aktuális politikai "ostobaságok", mint a global warming, vagy most a migránsok, stb. újság- és egyéb izé (NatGeo mindennel foglalkozik, ami a bolygón történik) olvasása, hírműsorok hallgatása.

2016. ápr. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia. Én csak angol spec.re járok de megértelek. Én is így vagyok vele, ha nyelvvizsga akkor legyen a legnehezebb de legelismertebb. Én most raktam FCE-t(B2) és most szeretnék lassan CAEre készülni. Ha van kedved írj privit
2016. jún. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Soha ne a korodat nézd, 15 évesen simán lehet felsőfokúd is! Csak a tudásod számít, nem a korod. A fiam hetedikben lényegében felkészülés nélkül ment el felsőfokúzni és megcsinálta. Szóval hajrá!;)
2016. dec. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne szórakozzál már. Erről beszélnek itt:

"Akkor válassza ezt a nyelvvizsgát, ha a munkáltatójának be akarja bizonyítani, hogy felső vezetés szintjén használja az angolt, vagy ha posztgraduális illetve doktori képzésen szeretne részt venni egy angol nyelvű egyetemen.

Ahhoz, hogy sikeres angol felsőfokú nyelvvizsgát tegyen, az alábbiakra kell képesnek lennie:

szinte mindent megért, amit angol nyelven hall vagy olvas.

egyaránt használja és megérti a választékos, tudományos és társalgási angol nyelvet.

tárgyal, vitázik és megbeszéli a felvetett téma összetett kérdéseit.


Ritka az a 15 éves, aki ezt sikeresen veszi.

2016. dec. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!