Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van esélyem lerakni a középfok...

Van esélyem lerakni a középfokú nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
Bő 1 hónap múlva Euroexam nyelvvizsgára megyek, a reading megy legjobban talán, abból olyan 70% körüli eredményeim vannak (korábbi nyelvvizsgákat megoldogatva), writingom is hasonló, a listeningben viszont már nagy ugrás van lefelé, itt oylan 50% körül vagyok, míg a speakingem még ennél is rosszabb. Mit gondoltok, van bármi esélyem is március végén a nyelvvizsgán, ha addig éjt nappallá téve tanulok?

2016. febr. 16. 12:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én így készültem:

Speakingre rengeteg előregyártott mondatot magoltam be, mint a verset, de a lényeg, hogy tudj ÁTKÖTNI, tehát, hogy ha nem tudsz egy témáról beszélni, akkor legyenek átkötő mondatok a tarsolyodban. (Pl. én a disasterst húztam felsőfokon, de azt egyáltalán nem tanúltam, ezért hamar átkötöttem a környezetvédelemre, ami sokkal jobban ment.)


Listening: rengeteg angol nyelvű filmet/sorozatot néztem felirat nélkül. Élvezetes tanulási mód. Ajánlom még a rádióműsorokat, ahol jellemzően "vadabb" a nyelv. Egy idő után észre sem veszed, és érted amit karattyolnak. :) Fontos, hogy mindig olyan dolgot hallgass, ami érdekel, máskülönben nyűggé válik a dolog.

2016. febr. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Minden csak akarat kérdése. A nyelvvizsgák (szerintem) nem olyan ijesztőek, mint amilyennek tűnnek. Az a fontos, hogy magabiztosan, folyékonyan beszélj, még ha nem is vagy benne teljesen biztos, hogy jól fejezed ki magad. Gondolom nincs sok lehetőséged élőben gyakorolni a nyelvet, ezért rosszabb a hallás és a beszéd. Nézz olyan filmeket angolul, amiket ismersz, úgy jobban kihallod majd. Próbálj meg keresni valakit, aki szívesen beszélgetne veled angolul. De ha nagyon nem vagy biztos magadban, akkor érdemesebb lenne egy későbbi időpontot találni és akkor biztosan menni fog. Sok sikert. c:
2016. febr. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az átkötés valóban hasznos tud lenni, anno német érettségin is hasonlót csináltam, összefűztem talán a sport, hobby témákat.

Az a baj amúgy, hogy hiába nézek sok angol nyelvű filmet felirattal vagy anélkül, sok szó jelentését nem ismerem vagy egyszerűen nem is értem (nem hallom ki), és amíg próbálok kisilabizálni egy adott mondatot, amit úgy nagyjából értenék, addigra már 5 mondattal odébb járnak, ma is ez volt egy dokumentumfilm nézése közben, és ez eléggé kedvét szegi az embernek...

Beszédben én is azt tapasztalom, hogy fontosabb a folyamatosság inkább, minthogy mennyire használja nyelvtanilag helyesen a nyelvet a beszélő (főleg Euroexam-en), én sajnos próbálok módfelett ügyelni a helyes nyelvhasználatra, egyszerűen zavar, ha tudom, hogy hibás nyelvtanilag a mondandóm, és amíg én azon gondolkodom, hogyan lenne megfelelő, vagy esetleg keresem a legjobb kifejezéseket, amik leginkább odaillenek, addig mások vígan rakosgatják egymás után a szavakat, amik épp eszükbe jutnak, leszarva, hogy nincs egy olyan mondatuk se, ami ne volna nyelvtanilag kikezdhető, ám végeredményben mégis ők tűnnek jobbnak, csak mert nem átalkodnak fosni a szót szenvtelen. Szóval nálam pont ez a magabiztosság hiányzik, ezen kell még sokat fejlesztenem, és furcsamód rontanom az igényeimen, lejjebb adnom. Listeninget tekintve pedig talán az lenne még megoldás, ha egyszerűbb nyelvezetű filmeket néznék, sajnos elég igényes, komoly filmeket szoktam, talán nem véletlen, hogy beleveszekedem sajnos abba, amit mondanak. Bár, ahogy az első válaszoló mondta, hogy a ,,vadabb" nyelvet hallván talán előjönne a mélyvíz effektus..

A nyelvvizsga időpontját tekintve az a baj, hogy muszáj sajnos most meglennie, továbbtanulás szempontjából, a májusit már nem tudnám csatolni a jelentkezéshez.

2016. febr. 16. 13:06
 4/4 anonim válasza:
100%

Szia!


Én is a márciusira megyek, és én is nagyon bizonytalan vagyok mert a beszéd meg a hallás nekem se vmi jó..

Mondjuk az a baj a többin is jó lenne javítani és ráadásul még izgulós is vagyok tehát félek már előre az egésztől.. Gondolkoztam én is a májusin, de ha azt elrontod már nem lenne meg a pont..de egyébként ha sikerülne akkor még azt is hozzá tudnád csatolni ugyanis július elejéig lehet pótolni a hiányzó iratokat, addig meg bőven kiderül.

2016. febr. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!