Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Napi kb. hány óra angol...

Napi kb. hány óra angol tanulásra van szükségem, hogy nyár végére középfokú komplex nyelvvizsgát tegyek le? (Telc nyelvvizsgát szeretnék)

Figyelt kérdés
10.es vagyok gimnáziumban, és kb. az alapfok és a középfok közötti szinten vagyok (ha ez segít, a pre-intermediate szinten vagyok nagyjából, és a szintfelmérőkön épphogy intermediate jön ki mindegyiknél). Szókincsem átlagos (talán kicsit hiányos is, de nem vészesen), hallásértésem szinte kitűnő (sok sorozatnézésnek köszönhetően), és levélírásban is jóvagyok, nyelvtanban szoktam téveszteni néha. Mennyi időt szánjak rá, ha nyáron se lesz több időm munka miatt? Magára a nyelvvizsga felkészülésre mennyi időt szánjak? Ezekből a könyvekből készülök: Angol szókincs 4000 szó (ennek kb a fele megvan), Oxford angol nyelvtan, 1000 q&a, szines kerdesek es valaszok b2, Lets discuss it) Remélem azért érthető a szöveg!

2016. febr. 8. 20:32
 1/1 Ivett néni válasza:
hello. én angoltanár vagyok, és a válaszom, hogy attól függ :) hány fős csoportban szeretnél készülni, vagy egyénileg? Én azt javasolnám, hogy lehet nem érdemes sokórás csoportos kurzust végigjárni, mert a közelében vagy a nyelvvizsgának. Egyéni felkészítéssel lehet, hogy 20-30 óra is elég lenne, ha otthon is foglalkozol vele ennyit kb. Én azt gyakorolnám akkor veled, ami nem megy olyan jól :) Ha most nekiállsz májusban még lehet esélyed, sztem nem érdemes nyár végére halasztani, ha nyáron már tudod, hogy kevesebb időd lesz, mint most, mert akkor csak felejt az ember. Sok sikert!
2016. febr. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!