Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz, német, vagy spanyol?...

Orosz, német, vagy spanyol? Illetve megkopott középfokból hogyan és mennyi idő alatt lehet felsőfok? Lent

Figyelt kérdés

Recepciósként dolgozom, angolt napi szinten kell használnom. Két éve nyelvvizsgáztam oroszból ( középfok), sajnos azonban azóta nem kellett használnom, így eléggé megkopott ( megértem, meg tudok válaszolni, tőmondatokban).

Szerintetek melyiket kellene tennem?

1. Orosznak újra nekiállni, és felvinni felsőfokra. Ez esetben hogyan kellene nekiállnom, és mennyi idő lenne?

2. Németet tanulni. Általános és középiskolában tanultam,jó régen volt, pár alapdologra emlékszem.

3. Spanyolt tanulni. Mindig érdekelt ez a kultúra, és izgalmasnak találom a nyelvet is.


Heti 4-5 órát tudok nyelvtanulásra szánni, nyilvánvaló, hogy csak az egyikre kellene koncentrálnom. Ti melyiket választanátok? Miért? Munka szempontjából igazából mindegy, ide csak az angol kell.



2016. febr. 21. 23:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben az oroszt mindenképp felfrissíteném! Aztán mérlegelnék, hogy egy felsőfokú oroszt, vagy egy németet tudnék jobban hasznosítani a munkában/magánéletben. Szerintem ez alapján dönts. A spanyol most nagyon divatnyelv lett, de a németben több potenciál van.
2016. febr. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha továbbra is a vendéglátásban képzeled el a jövődet, akkor a német szerintem hasznosabb.
2016. febr. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!