Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angoltanulás sorozattal?

Angoltanulás sorozattal?

Figyelt kérdés

A listening volt mindig a gyengém. A speakingjeim mindig 68%-ak, de a listening-et indig cska 40% körül tudom teljesíteni. (Az írásbelim már megvan)

Hiába gyakorlom a feladatokat, nem segít. Ráadásul a szövegek scriptjeit többnyire értem, csak hallás után nem megy. Néztem pár filmet (nem vagyok egy filmes) , és gondoltam, hogy most már muszáj erre is időt keresnem, ha nem akarok újra meg újra vizsgázgatni. Olyan sorozatot keresek, ami a B2-nek megfelel, és nem tart 20 percnél tovább. Tudtok segíteni ? A humoros sorozatokat annyira nem csípem, inkább legyen akkor izgalmas.



2016. febr. 23. 21:33
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát, jóval hosszabb, mint 20 perc, de a Downton Abbey drámai, nem erőltetetten kosztümös, viszonylag lassan beszélnek, nagyon "szépen" artikulálnak, nagyon könnyen érthető sorozat. Az évad első részei általában 1 órásak, az utolsók 90 percesek, a többi 45 perces. Általában 10-15 percenként van benne lehetőség egy reklámszünetre, ott egy-egy vágóképpel meg van szakítva a cselekmény, szóval feldarabolhatod a hallgatását 15 percekre.
2016. febr. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!