Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a titka a második idegennye...

Mi a titka a második idegennyelv megtanulásának?

Figyelt kérdés
Angolból felsőfokúm van és most szeretnék egy második nyelvet megtanulni de problémákba ütközök. Most hogy tudom milyen tűrhetően beszélni egy nyelvet, idegesít, hogy megint a semmiből kell kezdenem. Egyszerűen képtelen vagyok elképzelni, hogy képes lennék az egész világot még egy harmadik nyelven is megjegyezni (úgy értem minden dologra még egy szó, stb). Úgy érzem nincs hely a fejemben még egy nyelvnek. Mióta elkezdtem, előfordult, hogy egy egyszerű angol szó kiejtése nem jutott eszembe, vagy a másik nyelven ejtettem ki... Másérszt meg nekem nem megy ez az iskolás, magolós módszer, az angolt is úgy tanultam, hogy benne élek. De hogy tudok egyszerre két nyelvben élni? Főleg ha a másik nem is olyan gyakori. És hogy tartom szinten magam, ha már megy? Én választottam a nyelvet, de azért annyira nem tetszik, hogy minden nap abban éljek életem végéig, ahogy az angolban. Létezik, hogy valaki csak egy nyelvet képes megtanulni? Vagy másoknak mi a titka?

2016. febr. 24. 00:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem igazán fog tetszeni, amit írok, de a dolog fejben dől el. Változtasd meg a hozzáállásodat. Ne azt erősítgesd, mi okoz gondot ("képtelen vagyok... nincs hely a fejemben...nem megy nekem... annyira nem tetszik...), hanem a célt: meg akarsz tanulni még egy nyelvet, s mivel már vagyon egy felsőfokúd, az a legjobb bizonyíték, hogy erre képes vagy. Slussz. :)

Miért kellene életed végéig abban élned? Nem elég addig, amíg legalább az alapokat vagy a konyhanyelvet elsajátítod? Ha az már tűrhetően megy, be lehet osztani a napokat: egyik nap csak az egyik nyelvet használom, gondolkodni is azon próbálok, ha van rá mód, azon a nyelven tévézek, olvasok, stb., másik nap a másikat fejlesztem tanulom, a magyar meg adott.

Ajánlom Lomb Katót, de biztos vannak mások is, akik sok nyelvet beszéltek és megosztották azt könyv... vagy a mai világban akár blog, akármi formájában. Hátha van valami jó ötletük.

Sok sikert a második (harmadik, sokadik) nyelvhez!

S.

2016. febr. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el Lomb Kató könyvét. Egy zseniális nő volt, nekem a nyelvtanulásban nagyon sokat segített.


Én is ilyen helyzetben vagyok. Én imádom az angolt, és jövőre szeretnék anglisztikára menni, ha sikerül. Mással nem is akarok foglalkozni. A munkaügyi központ indított nyelvi tanfolyamot, de az angolra nem jutottam be, csak a németre. UTÁLOM! Mindig kétségbe vagyok esve, hogy a német kiszorítja az angolt a fejemből. De végig kell valahogy csinálnom, mert kapok érte fizetést.

2016. febr. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, ez normális jelenség.

Spanyol középfokúm van, használom is, angolul most tanulgatok, szintén használom nagyon alapfokon, németül pár szót tudok csak, s a múltkor spanyolokkal beszéltem, s nem jutott eszembe a hús. Elkezdett "lapozni a memóriaegységem", ez se az, ez se, persze eszembe jutott németül, angolul, Sőt! legelsőnek OROSZUL, amit kb. 30 éve nem használok :D! De a spanyol csak nem akart előjönni :D a végén körülírtam :D

2016. febr. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy kis segítség - most találtam (3-as vagyok)


[link]

2016. febr. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha nem okoz örömet és nincs speciális célod vele, akkor ne csináld!

2. Nem kell újra az "egész világot" megtanulni. Nem kell a másik nyelvnél is a felsőfokot megcélozni. Először az legyen a célod, hogy megismerd a nyelvet és meg tudd kérdezni, merre van a WC:)) vagy hol vehetsz egy kiló kenyeret. Ha tetszik, akkor tanulod tovább, és legyen az a cél, hogy a mindennapokban viszonylag gördülékenyen beszélj, ha az is tetszik, és még van motivációd, akkor majd foglalkozol a finomságokkal is. De ezen ne stresszeld magad.

3. Néha mindenkivel előfordul, hogy egy-egy szó nem a megfelelő nyelven jut az ember eszébe, de ettől nem kell megijedni, természetes, és a legtöbb embernél nem túl gyakori. Ahogy a korábbi válaszoló írta: vagy eszedbe jut vagy átfogalmazod és kész.

4. Olvass sokat, hallgass sok zenét, filmet stb. már egészen alapfokú tudás birtokában. A legjobb, ha zenehallgatással kezded: rövid szövegek, a szövegek írásban könnyen elérhetőek, gyorsan a végére lehet érni, alap szavak tömegével találkozol közben, jól megjegyezhető, rímekbe szedett módon:))

2016. febr. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én az angol után oroszt és kínait kezdtem el tanulni, és egyáltalán nem ütköztem ebbe a problémába, inkább érdekelt meg motivált, hogy mennyire más nyelvek ezek, főleg a kínai. Az orosz is tetszik, mert akarva akaratlanul (online játékokban) találkozok sok orosszal, akiket már részben megértek, és ez tovább motivál.
2016. febr. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

naná, hogy nem ütközöl ebe a problémába, hiszen az angol latin betűs, az orosz meg cirill - így nem keveri össze az agy.

Hogy a kínairól már ne is beszéljünk :D

Tényleg, ott azokat a kriksz-krakszokat írásjelnek hívják? Vagy betűnek? (úgy tudom nem, mert vannak szavak, kifejezések is közte)

2016. febr. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)


#1 Egyrészt azért kéne benne élnem, mert hagyományos tanulással biztos hogy soha nem fog menni. Angolul is csak azután tanultam meg, hogy elkezdtem filmeket nézni meg ilyeneket. Másrészt oroszul pl 4 évet tanultam, és egyetlen szóra sem emlékszem, ezért félek, hogy hiába jutok el egy szintre, elfelejtem ezt is, ha nem élek benne.


#5 Van vele célom. Az angollal szeretnék foglalkozni, de azt sokan beszélik, ezért akarok mellé egy másik nyelvet, hogy kitűnjek a tömegből.

2016. febr. 24. 17:41
 9/10 anonim ***** válasza:

A kínai írásnak kétféle változata van:


1. A pinjin a kínai karakterek (hanzi-k) latin betűs átirata, a kezdők ált. ezzel találkoznak elsőnek, mert könnyebb. Ezt is meg kell tanulni, mert a számítógépen csak ennek a segítségével lehet karaktereket írni.


2. A már említett hanzi-k, vagyis jelek. Ez az igazi kínai írás, itt egy karakternek, jelnek akár egy mondatos jelentése is lehet, de ált. egy karakter az egy szó.


A pinjin néhány évtizede létezik, de nem helyettesíti a hanzikat, ezeket meg kell tanulni, nincs mese.

2016. febr. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9

Köszönöm szépen a kimerítő válaszodat.

2016. febr. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!