Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent a németben a mir,...

Mit jelent a németben a mir, dir, sich stb? többi még lent!

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi és nagyon megköszönném ha valaki eltudná magyarázni mikor használjuk a mir,dir,ihm,ihr,ihm ,uns,euch,ihnen/Ihnen

és mikor a mich,dich,ihn,sie,es,uns,euch,sie/Sie

Legyetek szívesek, aki nagyon érti ezt az magyarázza el! :)



2016. febr. 24. 21:28
 1/5 anonim válasza:

A mir,dir,ihm,ihr,ihm ,uns,euch,ihnen/Ihnen részes esetek, ami a magyarban :

Nekem, neked, neki, nekünk nekik, önöknek.


"ich schicke DIR einen Brief" Küldök neked egy levelet. itt "dir" mert NEKED küldöm.


A mich,dich,ihn,sie,es,uns,euch,sie/Sie tárgy esetek ami a magyarban:

engem, téged, őt, minket, őket, önöket


ich liebe DICH ! szeretlek!

itt "dich" lesz mert TÉGED szeretlek.

2016. febr. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

mich, és az utána lévők: tárgyesetben

magyarul: meglátogatlak téged, meglátogatom Pétert (T tárgyrag ott van!) -> ich besuche dich, ich besuche Peter (névnél nem látszik a tárgy!)


sok esetben ilyen egyszerű, hogy úgy használod, ahogy a magyarban, de vannak olyan igék, melyeknek vonzatuk van. azoknál megtanulod, hogy milyen eset van mögötte, és kész.


mir és utána lévők: részes esetben (datív, ha így jobb)

pl. odaadom neked, odaadom Péternek (ezt a könyvet, ott a -nak/-nek rag!) -> ich gebe dir, ich gebe Peter (itt ugye nem látszik a datív)


nem tudom mennyire fogod ebből megérteni, gyorsan írtam, nem volt sok időm. ha kérdésed van, nem értesz valamit, írj!

2016. febr. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek, nagyjából felfogtam! :)
2016. febr. 24. 22:10
 4/5 anonim ***** válasza:

A személyes névmás ragozásáról van szó.

Készíts egy táblázatot, amiben az első sor az alanyeset, oda kerülnek az ich, du, stb.

Alá a tárgyeset, oda megfelelően (ich alá) mich, (du)dich, stb. engem, téged, őt, minket(bennünket) titeket, őket (Önt,Önöket=Sie)

Alá részes eset, (ich) mir, (du) dir, stb. nekem, neked, neki, nekünk, nektek, nekik (Önnek, Önöknek=Ihnen)


Előző válaszolók jó példákat írtak a használatra.


Keress rá a neten a személyes névmás eseteire.

2016. febr. 25. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
tokeletes valaszok voltak, kiegeszitenem, ha mar tablazat, hogy egy oszlopba johet a mich/dich/sich/uns/euch/sich mint visszahato nevmasok
2016. febr. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!