Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Manapság és a jövőben megéri...

Manapság és a jövőben megéri az angol után más idegennyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

Már régóta motoszkál ez a kérdés a fejemben. Én speciel több nyelvet is tanulok, mert ez az egyik hobbimnak is nevezhető, ugyanakkor pusztán gazdasági okokból bőven elegendő az angol a mai világban, nem? Hiszen egyre többen tanulják a nyelvet, és már egy ideje egyértelműen az angol a legfőbb nemzetek közötti közvetítőnyelv. Egy angol anyanyelvűnek például semmi szüksége arra, hogy idegennyelveket tanuljon, hiszen minden más nemzet ezt teszi.

Egy Erasmus-ösztöndíjas félév során is gyakorlatilag mindenki angolul kommunikál egymással, hiába nem angol nyelvterületre utaznak.


2016. febr. 28. 23:55
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Igen, oroszt.
2016. febr. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván az éri meg ahová emmigrálni akarsz.
2016. febr. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nem, én egy német cégnél dolgozok és az anyacégnél mindenki beszél angolul már, csak angolul szoktunk kommunikálni.
2016. febr. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak ha valami konkrét célod van vele (pl. konkrét munkahely vagy célország, esetleg olyan szakma, amihez kell, pl. több nyelvű fordító - de olyan ismerősöm is volt, aki egy bizonyos írótól akart eredetiben olvasni) vagy hobbiból, agytornaként és a tudás öröme miatt tanulod:))
2016. febr. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha már angolul jól tudsz, akkor az újabb nyelv megtanulásánál "pusztán gazdasági okokból" sokkal jobb időbefektetés, ha megtanulsz egy programnyelvet, megtanulsz webszervert üzemeltetni, könyvelni vagy fürdőszobát burkolni. Az egyetlen kivételt azt jelenti, ha kifejezetten olyan munkát vagy országot néztél ki magadnak, ahol szükséged lesz valami másik nyelvre.
2016. febr. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp. Most röhögni fogsz lehet, de szerintem a Mandarin (kínai) nyelvet érdemes és a németet. Nyilván ez függ attól,hogy hol élsz. Ha az EU-n belül akkor az angol mellé a német nagyon hasznos, ha mondjuk Amerikába akarsz menni ott a némettel nem sokra mész, inkább a spanyollal, Kanadában pedig a franciával az angol mellé nyilván. Szerintem, ha az EU-ban maradsz akkor angol és német, esetleg még francia.
2016. febr. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt egy másik kérdéshez írtam, szerintem ide is jó lesz:


Igen, és nem.


Tegyük fel, hogy hallgatsz az előző válaszolóra és megtanulsz dánul. Az, hogy egy új nyelvet munkaképesen meg tudj tanulni, az saccra 4-5 év és az alternatív költségekkel együtt 1 000 000 + befektetés. Évente van 10-15 állás, ahol kérnek dán nyelvtudást, kérdés az, hogy te mihez értesz. Ha a dán tudáson kívül semmihez, akkor nyitva lesznek előtted az SSC állások, ami kellemes és biztos jövedelem. Ide lesz viszont a legnagyobb verseny, mivel ide egyedül a dántudás a szűrő.


Ha mondjuk mellette közgazdász is vagy, akkor fel kell tenned az alábbi kérdéseket:

- Egy szakmailag komoly munkahelyre tényleg szükséged van-e a dántudásra?

- Ha igen, fizetnek-e annyit, hogy a befektetett energia visszajöjjön?

- Valós előnyt jelent-e a nyelvtudás a versenytársaiddal szemben.


Mondok két nagyon rövid példát:

1. Egy magyar kereskedelmi cég ügyvezetője vagy, és Thaiföldön alapítotok egy képviseletet. Milyen elvárásaid lesznek az ottani munkatársaid felé. Ha nagyon kell, akkor nyilván felveszel egy magyarul (is) beszélő titkárnőt, hogy a magyar partnerekkel valaki levelezzen, de a könyvelővel és a jogásszal kapcsolatban mik lesznek az elvárásaid? Hogy tudjon magyarul? Vagy az, hogy értse az ottani jogot/könyvvitelt/bármit? És ha tud magyarul az neked mennyire számít? Fizetnél érte neki kiemelt fizetést, vagy felvennél valakit átlagos fizetésért és inkább angolul kommunikálnátok?


2. Nézz meg egy random Huawei-es álláshirdetést. A szoftvermérnököknek nem kérnek kínaitudást. Ők ugyanis nem kínaiul beszélő embert keresnek (abból már van úgyis 1 400 000 000 otthon), hanem szoftvermérnököt. Két azonos képességű szoftvermérnök közül melyiket fogják felvenni? Egyértelmű, aki tud kínaiul. És két eltérő képességű szoftvermérnök közül? Nem tudom, nem vagyok Huawei-es. Vajon segít(ene) az valakinek a cégen belüli előrejutásban, ha tud kínaiul?


És persze a dán helyébe beírhatsz bármilyen nyelvet, de ezeket a kérdéseket mérlegeld.


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..

2016. márc. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
+ annyit hozzátennék, hogy lehet, hogy ugyanazzal az energiával szakmailag is fejlesztheted magad, ami jóval többet ér.
2016. márc. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!