Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet a leghatékonyabba...

Ria10 kérdése:

Hogyan lehet a leghatékonyabban idegennyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Már 8. éve ,hogy angolt tanulok de nem mindig megy túl jól pl.: elkezdek tanulmi amikor tanulom akkor úgy érzem hogy tudom teljesen, perfectaz egész de következő héten vagy akár már másnap arra sem emlékszem ,hogy milyen betűvel kezdődött a szó amit tanultam ...valami hatékony módszerre lesz szükségem mert eddig mindig 5- ös voltam angolból de tavaly félévkor nagyon elrontottam és 3-mas lettem de ezt szerencsére évvégére sikerült kijavítanom 4-esre de idén már felvételizek és szeretnék az éretségi mellé egy emeltszintű nyelvvizsgát is ...egyáltalán felvesznek 4-es évvégivel én nagyon maximalista vagyok ezért a legjobb iskolába szeretnék menni ja és ha már itt vagyunk van egyáltalán olyan iskola hogy az éretségi mellé emeltszintű nyelvvizsgát adnak lehetőleg Debrecenbe ....Előre is Köszönöm a segítségeteket !!!!

2015. szept. 2. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
A végét nem értem:D Emelt érettségi van és felsőfokú nyelvvizsga. Amúgy a módszer az, hogy hallgatni kell a nyelvet nem magolni. Nézz sok youtube videót, innentől kezdve sorozatot, filmet csak angolul, esetleg angol felirattal. Hidd el rengeteget segít. Egyrészt abban, hogy tanulsz sok új szót is (meg mást is, de az írásodban azt emelted ki) meg a készséged fejlődik annyira, hogy 2-3 olvasás után tudod a szót amit később lapról tanulsz és kevésbé felejted el. Persze azokat amiket hallás alapján, szövegkörnyezettel tanultál még inkább bent maradnak. És hova akarod felvetetni magad? Egyetemre? Vagy most nem értem:D Felsőfokú nyelvvizsgát nem adnak csak úgy érettségihez, avval max közepet szerezhetsz. (lehet felsőt is csak az elég körülményes, több tárgyat is befolyásol)
2015. szept. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm...nem még csak középikolába megyek ...és köszi ,hogy mondtad ,hogy mondtad,hogy csak középszintű vizsgát adnak ezt eddig nem tudtam az emeltszintűt csak azért mondtam mert a középsuli után külföldre költözöm a rokonaimhoz és sürgős lenne a jó nyelvtudás ha már ott fogok élni...ja és a végén csak az lenne a lényeg ,hogy a sulinak lehetőleg Debrecenben kéne hogy legyen és hogy angolból tavaly évvégén 4-es lettem és ,hogy négyessel felvesznek -e olyan suliba ahol az angol nyelv a fontosabb
2015. szept. 2. 17:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt tudom, hogy nem az angol jegy alapján döntik ezt el, hanem ahol ez fontos csinálnak egy saját felmérést a nyelvből. A központi írásbelidnek kell jól sikerülni meg természetesen jól kell tudni angolul. Amúgy ha kinti egyetemre akarsz menni majd érdemes megnézni, hoyg az adott iskolában milyen típusú nyelvvizsgát fogadnak el, mert az amit az érettségihez kaphatsz itthon szerintem külföldön nem elfogadott. És debrecenben sajnos nem tudok ilyen középsulit:/
2015. szept. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Cila123 ***** válasza:
Iskolában idegen nyelvet tanulni heti 2-3 órában nem elegendő, és túl kevés.Idegen nyelvet szinte nehézség nélkül abban az országban lehet, ahol az illető nyelvet beszélik. Aki iskolában tanulja, nyugodtan foglalkozhat napi két órát otthon önszorgalomból.
2015. szept. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 webnyelv ***** válasza:
Szavakat ne elszigetelten tanuld, hanem mondatokban használd őket!
2015. szept. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!