Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » TELC B2 angol szóbeliről van...

TELC B2 angol szóbeliről van valami infótok?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok? Milyen témák voltak?

2016. márc. 4. 12:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egyik legemberbarátabb szóbeli. 20 perc felkészülési idő az hatalmas segítség. Ami nagyon fontos, hogy hiába párban mentek be, a pontozásodnál csak is a te teljesítményedet bírálják. Nekem 94%-ra sikerült csak a szóbeli része (bár a magnó lehúzta), pedig azt hittem hogy max 60% körüli. Úgy kezdtem a felkészülést, hogy a leggyakoribb témákat átnéztem szóbelire, és hát picit meglepődtem, mert nekem ismeretlen témák voltak. Az első részben két cím volt megadva, azok közül kellett választani. Az öltözködésed, miket szeretsz hordani etc. a másik meg egy korai emléked gyermekkorodból. Hát egyik sem a kedvenc filmem vagy könyvem volt. Az öregedésről kellett még beszélnünk, erről volt egy cikk, h a hegyekben élnek, friss levegő, meg h sokáig élnek etc. Illetve egy kirándulást kellett szerveznünk.

De rengeteg kiinduló pontot adnak, hogy miket vonhattok/vonhatsz bele a mondadódba, és ezt a 20perc alatt bőven el is gondolhatod.

2016. márc. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem volt vészes a vizsga, én komplexen csináltam, és elsőre sikerült. Igaza van az első válaszolónak, hogy csak a te teljesítményedet nézik, ezen ne izgulj majd. Én egy -elnézést, de- borzalmas partnert kaptam, már nem az első próbálkozása volt a vizsgával. Beültünk, elmondta, hogy mikor született, de azt sem helyesen, a kifejtős feladatnál-nem túlzok- egyetlen mondatot mondott, próbáltam én kérdezgetni, de nem nagyon válaszolt, és én vittem végig szinte egyedül az egész szóbelit. A 2 téma az volt, hogy a legjobb étterem ahol jártam/kedvenc focicsapat, tehát egyáltalán nem a szokványos témák(főleg egy lánynak:D ). A cikk az adózásról szólt, az elég nehéz volt, a végén pedig egy party-t kellett szervezni. Én nagyon izgultam, mivel a párom ugye szinte semmiről nem beszélt, így szinte magammal beszélgettem:D és hallottam a többiektől olyat, akik előttem voltak vizsgázni hogy bizonyos időnél megszólal valami jelzés, viszont nálunk ez egyszer sem szólalt meg a kevés párbeszéd miatt. Féltem, hogy emiatt az enyém sem fog sikerülni, de a szóbelim így is 90 % felett lett. Igazából a fontos, hogy beszélj, nem azt mondom, hogy mindegy miről, de ne kezdj bele hosszú körmondatok kifejtésébe, csak fejben rakd össze gyorsan jól a mondatot, tanulj meg kifejezéseket, amiket bármilyen témához fel tudsz használni(pl. hogy hogyan nyitsz meg egy párbeszédet, hogyan zárod le, bevezető mondatokat), és minden rendben lesz! :)

(Egyébként van a telc-nek gyakorló könyve, azt hiszem valami piros-kék színű, ez általában sulikönyvtárakban is van, 8 feladatsor van meg, azokat érdemes mindet megcsinálni, mert szerintem azok nehezebbek voltak, mint maga az éles vizsga, így ha azok olyan 70-80 %-ra sikerülnek, akkor a vizsgán sem lehet gond.)

2016. márc. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Akkor nem is azok a prezentáció témák, amiket szoktak mondani, h mindig előfordulnak?
2016. márc. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

2.válaszoló vagyok.

Amikor én voltam, egyáltalán nem a szokásosak voltak, nem is hallottam akkor kedvenc könyv, kedvenc film és hasonló témákról. Ilyenekről hallottam még aznapról: a legjobb hely ahol valaha úsztál, legizgalmasabb kirándulásod, és volt valami a divatról is.

Egyébként érdekességképp, az én osztályom kb. 4 részben ment nyelvvizsgázni, és minden alkalommal, akik az elején voltak, sokkal nehezebb témát kaptak, mint azok, akik a vége felé lettek beosztva, ez persze valószínűleg teljesen véletlen, maximum szerencsétek lesz, ha a nap vége felé vagytok beosztva, hátha kicsit könnyebb témák maradnak:D

Ami még fontos, hogy felesleges megkérdezni, hogy előtted levő emberek mit kaptak, mert egész nap váltogatják a témákat, szerintem olyan óránként, tehát nem nagyon fogsz olyan emberrel találkozni, aki ugyanazt húzza mint te. Az is segíthet, ha megvárod, míg kirakják a szóbeli névsorát(ez írásbeli után lesz nem sokkal, szerintem fél órán belül), és megkeresed a párod, hogy kicsit megismerkedjetek, így minimálisan kevésbé lesztek idegesek, mintha bent a teremben látnátok egymást először.

2016. márc. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

A beosztás nem névsor szerint van? Vagy össze-vissza?


És hogy néz ki általánosságban a szóbeli, az elején van ilyen kötetlen beszélgetés, ahol bemutatkozunk meg ilyesmi?


Én nagyon parázok, mert nem vagyok jó beszédből, nem is az angol tudás miatt, hanem magyarul is teljesen leblokkolok és szűkszavú vagyok, de így angolul meg pláne és rettegek a vizsgától

2016. márc. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Amikor én voltam, akkor nem névsor szerint voltunk. Vége az írásbelinek, ezután mindenkinek el kellett hagynia az emeletet, és le menni az intézmény földszintjére. Ott kb 30-40 perc múlva kirakták a beosztást. A szóbelid előtt fél órával érdemes visszamenni, és be kellett ülni egy terembe, ahol azok várakoztak, akik a következő 1 órában kerültek sorra, és ebben a teremben folyamatosan névsorolvasás volt, hogy tudják, megérkezett-e mindenki, aki következni fog. Ezután szólítják a pár 2 tagját, át kell menni egy másik terembe, kihúzni a témákat, és kapsz szigorúan 20 percet, ezalatt lehet jegyzetelni, címszavakat felírni egy lapra, készülni. Szólnak ha lejárt az idő, át kell menni egy másik terembe, nálam 2 felügyelő volt bent. Nagyon kedvesek voltak, mosolyogtak(gondolom, hogy mi se izguljunk annyira:D ) és elkérik az igazolványod, de lassan és érthetően beszélnek, emiatt nem kell aggódni. Leülsz a pároddal szembe, ők pedig kérik, hogy mondd el mikor születtél, és néhány infót magadról, ezután a partner is elmondja, és mondják, hogy ha van kérdésetek egymáshoz, azt nyugodtan feltehetitek. Egyébként bent a teremben is adnak nektek 1-1 könyvet, amiben ugyanúgy ott vannak a feladatok. Megkérdezik, hogy ki szeretné kezdeni, viszont ha egyikőtök sem vállalja, akkor ők mondják meg, szerintem nyugodtan mondhatod, hogy szeretnéd te, így látják, hogy talán nem izgulsz annyira, magabiztosabbnak tűnsz.(Egyébként erre is meg lehet tanulni valami jó mondatot, amivel vállalod az indítást.)

Amikor végeztetek, megköszönik, de a pontokat nem mondják el, és mehettek is dolgotokra.:)

2016. márc. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Hú köszi a választ :)


Még az írásbelihez volna pár kérdésem, mert az angol tanárom nem igazán tudta pontosan a feladatoknál hogy vannak, mert ő emeltezett.

Pl. vannak az elején, hogy a címeket oda kell passzintani a megfelelő szöveghez, meg a hirdetéses felaatnál is, de nem tudom, hogy ott mindegyikhez tartozik pár, vagy van oylan is, hogy valamelyikhez nem való és akkor azt kell odaírni?

Meg a magnóhallgatásnál is, igaz-hamison kívül van olyan, hogy nem említette a szöveg és azt kell odaírni?

2016. márc. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Igen, írásbelinél van olyan, amihez nem tartozik cím, ha jól emlékszem szövegértésben is, és a hirdetésesben is. Igazából azt látni fogod, hogy marad-e ki valami, mert két megoldás nem lehet. A magnóhallgatás feladatira őszintén nem emlékszem, hogy milyen típusúak, de azt hiszem csak sima igaz-hamis van (olyan, hogy nem lett említve nincs), és még valami másmilyen. Egyébként miután jelentkeztetek, vagyis mikor én voltam még így volt, kapni fogtok egy kódot, és online lesz egy rendszer, ahol rengeteg mintafeladatot meg lehet oldani, azzal nagyon jól fel lehet készülni.
2016. márc. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hozzászólást! Én valószínű,hogy a névsor elején leszek, szóval annyira nem nyugodtam meg. :D
2016. márc. 7. 08:32
 10/18 anonim ***** válasza:
Én Ó betűvel első voltam!
2016. márc. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!