Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek érdemes nekimenni...

Szerintetek érdemes nekimenni egy angol emelt érettséginek, ha korábban nem tettem középszintűt?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy semmilyen előírás, szabály nincsen, ami ezt megtiltaná vagy ilyesmi, csak nem tudom, hogy mennyire "érdemes" ennek így nekifogni. Jövőre fogok érettségizni és úgy terveztem, hogy idén elmegyek középszintű angolra (előrehozottan) és majd utána teszek egy szintemelőt, de végül mégsem mentem el. A tanárom szerint ment volna, de én nem éreztem magamat késznek rá. Viszont én emelt érettségit szeretnék angolból mert szükségem lenne rá. Én úgy gondoltam, hogy tulajdonképpen még sok időm van addig készülni illetve mások is meg tudták csinálni már így is, úgyhogy nincsen ezzel baj, de amióta megemlítettem ezt tanároknak mindenki húzta a száját...hogy ez így necces meg nem nem túl ideális, gondolkodjak rajta stb. és most már elbizonytalanodtam. Én elhiszem, hogy jobb és könnyebb, ha az ember már megtapasztalja, hogy hogyan néz ki egy érettségi meg milyen egy vizsgaszituáció, de nem hiszem, hogy ez ennyire fontos lenne...

2016. márc. 5. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb ember így csinálja, kevesen mennek el előtte középszinten "gyakorolni". Nyelveknél még talán, mert az könnyebb (főleg, ha valaki nyelvvizsgára is készült), de pl. egy biosz, vagy kémia emelt szint elég húzós, mégis úgy ugranak neki az emberek, hogy nem tesznek előtte középszintet. Szerintem ez az általános.


Semmi hátrányod nem lesz abból, hogy nem mentél el középszinten, a vizsgaszituáció amúgy is ég és föld lesz, legalábbis a szóbelinél tuti.

2016. márc. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én is ezen gondolkodtam, hogy ugye csak nyelvekből és informatikából lehet előrehozott érettségit tenni, tehát például biológiából nincs is lehetőség előtte kipróbálni egy középszintet előtte, hanem egyből emeltre kell menni, ha valakinek erre van szüksége. Csak mostanában meg mindenki ezzel riogat, hogy nem szerencsés egyből emeltre menni...pedig talán olyan szempontból még jobb is, hogy ha idén elmentem volna középszintűre, akkor még két osztályozóvizsgát is kellett volna tettem az érettségi előtt, mondjuk ez akkor már nem oszt nem szoroz....

2016. márc. 5. 18:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is úgy tettem angol emeltet, hogy előtte nem voltam közepezni. Középszintű nyelvvizsgám már évek óta volt, ezért annyira nem is tartottam tőle, de nekem a szóbeli elég húzós volt. Eleve nem vagyok jó élő kommunikációban, pláne idegennyelven, de elég bonyolult(nak tűnő) kérdéseket tettek fel, és kb még nem is válaszotlam, de már jött a következő. Összességében 76% lett (a szóbeli még húzott is rajta egy picit, szóval sokkal jobb lett, mint amilyennek éreztem akkor), aminek azért nem örültem, mert az írásbeli readingjét nagyon benéztem, pedig előtte szinte mindig hibátlanokat csináltam.
2016. márc. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!