Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ennek van német megfelelője?

Ennek van német megfelelője?

Figyelt kérdés

Az benne van nyelvkönyvekben, hogy hogyan kell megkérdezni, hogy mennyibe kerül valami, vagy hogy melyik méret van, és hasonlók.

De az hogy van, ha azt akarom tudni, hogy az az adott áru megvan-e még?


Tehát vagy személyesen, vagy telefonon vagy bármilyen módon azt akarom tudni, hogy pl. megvan-e még az a nadrág.... (amit a neten láttam, vagy múlt héten a kirakatban láttam, stb.)


Csak ez a "meg van-e még" kifejezés érdekelne.


2016. márc. 13. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Sie haben es auf Speicher?
2016. márc. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi.
2016. márc. 13. 18:38
 3/7 anonim ***** válasza:
Gibt es das Produkt noch?
2016. márc. 14. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hű! A kettő kicsit más.

Az első nekem úgy jön le (kezdőként) mintha az akarnám megkérdezni, hogy raktáron van-e még az adott termékből.


Egyébként úgy nem lehet ez a kérdést feltenni, hogy megkérdem, hogy ott azon a helyen van-e? (mondjuk ha telefonálok) És ezt követően rákérdezek, hogy igen vagy nem?

Tehát sima jelenben.

2016. márc. 14. 19:00
 5/7 anonim ***** válasza:
ha odatelefonálsz mindkettőt megfogják érteni
2016. márc. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Haben Sie die Hose aus dem Katalog von letzter Woche

noch? (Megvan még a nadrág a múlt heti katalógusból)

2016. márc. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm!
2016. márc. 19. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!