Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol érettségire ti miből...

Angol érettségire ti miből készültök?

Figyelt kérdés
Én ugyan jövőre érettségizek,de már most el akarom kezdeni gyakorolni a feladatokat,megnéztem a 2015-ös érettségit PDF-ben,de kicsit elkeseredtem mert olyan sok ismeretlen szó van benne,valamelyiknél azt se tudtam mi a feladat.Segítenétek?Vagy valami tanács?A legjobbat akarom kihozni magamból,mert angolból nem vagyok buta 4,5-ös az átlagom.

2016. márc. 14. 15:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Angolul vagy tudsz, vagy nem.
2016. márc. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az ismeretlen szavakat szótározni kell, idejében elkezdted. Egyébként a feladatok úgy vannak kitalálva, hogy direkt legyenek benne ismeretlen szavak, de nyilván nem mindegy, hogy mennyi. Olvasással, szóározással tudod a szókincsedet bővíteni, erre a korábbi évek érettségi szövegei nagyon megfelelnek. Észre fogod venni, hogy egyre kevesebbet kell majd szótározni, mert a szavak belemennek a fejedbe.
2016. márc. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

"mert a szavak belemennek a fejedbe."

Ha bemagolod.

2016. márc. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem! Ha rendszeresen találkozol velük!
2016. márc. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Még annyi kérdésem lenne,hogy szótárat érettségin lehet használni?Na ez biztos jó hülye kérdés volt :D
2016. márc. 14. 17:08
 6/12 anonim ***** válasza:
Csak az íráskészségnél (IV. vizsgarész). Az olvasásnál, nyelvhelyességnél szótár nélkül kell megérteni a szövegeket annyira, hogy meg tudd oldani a feladatot. Vagyis nem szükséges feltétlenül minden szót érteni.
2016. márc. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a hasznos infókat :) Jöhetnek még,ha gondoljátok.
2016. márc. 14. 17:15
 8/12 anonim ***** válasza:
Állí1ts át a telódat angolra, hogy azzal is gyakorolj.
2016. márc. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jó ötlet ez is,köszi.
2016. márc. 14. 18:20
 10/12 anonim ***** válasza:

Én most fogok érettségizni, ráadásul emelt szinten angolból.

Igazából csak az előző évek feladatsorait csináljuk, plusz a suli könyvtárban vannak emelt szintre felkészítő könyvek, azokból a teszteket, heti 2 levelet írunk, végigbeszéljük a szóbelit, hogy hogyan fog zajlani a vizsga, ne legyünk majd teljesen felkészületlenek. Nekem most már a szüneteket és hétvégéket is nagyjából erre kell áldoznom, olvasgatok angolul, bármi érdekel, angolul keresek rá, és most csinálom majd áprilisban a felsőfokú szóbelit, az is tulajdonképpen "gyakorlás" lesz:D

Sajnos erre nem lehet jobban készülni, tételcímek nincsenek, a témakörök sem a legegyszerűbbek, maximum jó kifejezéseket lehet tanulni a szóbelire, és a hallgatás és íráskészségedet tudod fejleszteni, ha folyamatosan foglalkozol a nyelvvel, nem éri meg utolsó héten rápörögni, hanem ahogy te is csinálod, lassan, de céltudatosan haladni.

2016. márc. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!