Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Beszélek magyarul, angolul,...

Beszélek magyarul, angolul, németül. Meg akarok még tanulni olaszul, talán indiaiul, és még egy max. Kettő nyelven. Arab vagy török? Melyik szebb? Vagy inkább minkettő?

Figyelt kérdés

2016. márc. 16. 12:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
77%
Ízlés kérdése. Nekem az arab jobban tetszik, viszont az sokkal nehezebb. A hasznosság attól függ, hogy mik a terveid a jövőben, de szerintem az arabbal többre mész. Ha a nehézség nem számít, akkor azt választanám a helyedben.
2016. márc. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. márc. 17. 15:01
 13/17 anonim ***** válasza:
52%

kinai

mert beloluk van a legtobb es a vilag barmely pontjara sodorjon majd az elet tutti, hogy ha angolul beszelot nem talalsz, egy-ket kinai lesz a kozelben

2016. márc. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
93%

Olyan nyelv sincs, hogy kínai. A legelterjedtebb dialektus a mandarin és a kantoni.

Nekem az arab és a török is nagyon tetszik. Bár egy magyar anyanyelvűnek a törököt könnyebb kiejteni.

2016. márc. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 FR15 válasza:
Szia! Arabul és törökül tanulok. Az arab baromi nehéz, de gyönyörű nyelv, sokkal szedd mint a török, a betűkről nem is beszélve. :) A török könnyebb mint az arab, nyelvtani szerkezetében vannak hasonlóságok a magyarral, illetve néhány szó is ismerős lehet a mi magyar szavainkhoz, valamint arab szavaknál s vannak átfedések. Mindkét nyelvet beszélőkre van kereslet. Én a Pázmányon tanultam, remek nyelvtanáraim voltak mindkét nyelvből.
2016. aug. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Kini :)) ***** válasza:
Nekem mindkettő nagyon tetszik, de talán az arab egy kicsit jobban. Amúgy úgy hallottam, egyik sem valami könnyű.
2016. aug. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Arab sokkal érdekesebb, azt én is tanulnek :D
2018. aug. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!