Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha háromnyelvű tolmács szeretn...

Ha háromnyelvű tolmács szeretnék lenni, melyik nyelvkombinációnak lenne több értelme?

Figyelt kérdés

orosz-angol-olasz

orosz-angol-spanyol

orosz-angol-francia


Köszönöm előre is a véleményeket! :)


2016. márc. 16. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Francia. Az olaszt csak olaszok beszélik. A spanyolt többen beszélik, de nem az "elit" nyelve. Ha 3 nyelvű tolmács akarsz lenni, akkor olyan helyeken dolgoznál gondolom, ahol különböző országok képviselői, üzleti körei találkoznak. Ebben a körben a franciával többet fogsz találkozni.
2016. márc. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Válaszd a franciát. Allo, allo.
2016. márc. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Francia, és, ha tényleg érdekel akkor menj is ki mindegyik országba legalább félévet (Oroszországba én nem mennék).
2016. márc. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ha háromnyelvű tolmács szeretnék lenni, "

Az még a kígyónál is rosszabb, mert annak csak kétágú a nyelve.

2016. márc. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Annak lenne több értelme, amelyik a legjobban megy neked. Ezek közül az angol-orosz-francia éri meg a jobban. Én az orosz helyett kínait tanulnék, mert egyik ismerősömet is mindig hívják tolmácsolni a bevándorlókhoz ügyet intézni. Mindenképpen olyan nyelvet választanék az Eu munkanyelvei (angol, francia) mellé, ami tipikus migráns nyelv. Akik mindenhol ott vannak. Kínai, vietnámi, török, arab,lengyel, stb. Oroszul én is tudtam, de már elfelejtettem, mert semmire nem használtam.
2016. márc. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igazából én abban a sorrendben tanulnám legszívesebben, ahogyan kiírtam. :D De egyelőre akkor rákoncentrálok a franciára, mindenki erre szavazott. :)


Az orosz mindenképp marad. Az angolt csak azért, mert túlságosan fontos ahhoz, hogy kihagyjam. Az újlatin nyelvek pedig tetszenek, ezért gondoltam rájuk. :)

2016. márc. 17. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!