Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgát szeretnék tenni....

Nyelvvizsgát szeretnék tenni. A középfokú elég az általam kiválasztott szakra? Mindig ilyenek vannak a nyelvvizsgában?

Figyelt kérdés

Én tanárnak szeretnék menni. Találtam egy oldalt, ami szerint ezek biztos benne vannak a nyelvvizsgában. [link]

Ezeken felül még más is van benne?

Elég oda csak B2-es nyelvvizsga?



2016. márc. 17. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Angol tanárnak? Mert oda előbb utóbb szerintem egy felsőfokú kell majd, de azt szerintem elég az egyetem alatt leraknod. A felvételihez a B2 is elég.

Hát ha erre a nyelvvizsgára akarsz menni, akkor csak ezek lehetnek benne. Van egy tesztkönyv/feladatgyűjtemény féléjük is, azt megveheted és konkrét vizsgatesztek vannak benne. Annyi hogy az első pontnál az a közvetítős fordítós rész az csak kétnyelvűn van.

De amúgy a Euroexam szokott tartani ilyen próba nyelvvizsgákat, ami 500 forint körül szokott lenni. Rendesen elmész, megcsinálod az írásbelit, szóbelit, és majd értesítenek milyen eredményt értél el. De ezt ugye csak felmérni milyen szinten vagy. Semmit nem kapsz érte.

De persze van több fajta nyelvvizsga is, mindegyiknél másabbak a feladatok, nézegesd meg neked melyikek tetszenek a legjobban. Itt van összegezve néhány nyelvvizsga:

[link]

2016. márc. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Nem angoltanárnak szeretnék menni, hanem biológiatanárnak. Csak még most jobb lenne lerakni, hogy beleszámítson a pontokba és később már ne kelljen vele törődni. Oda kell majd B2 vagy elég lesz B1 is?

2016. márc. 17. 16:36
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

B1 sehova sem elèg. Csa a közèpfokúèrt kapsz pontot. 28 pontot egyèrr. Kettőèrt pedig 40 pontot. De viszont egy felsőkofú nyelvvizsga 40 pontot èr. De vigyátni 'kell', mert nyelvekből plusz pont maxinum 40 lehet. Szoval ha pl van egy felsőf valamiből meg egy közeped is azèrt us csak 40 pont jár.

Ugyhogy a közepet mindenkèpp. De ha ügyi vagy akkor kettő nyelvből is leteheted:)

2016. márc. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tehát akkor B2 jó a felvételihez, és elfogadják a diplomához is ha jól értem?

2016. márc. 20. 12:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, el:)
2016. márc. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!