Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezzel szinten tudom tartani a...

Ezzel szinten tudom tartani a 2 nyelvet?

Figyelt kérdés

Több nyelvet tanulok,és a nyelvek szinten tartásáról szeretnék kérdezni.

Idén fogok emeltezni az egyik nyelvből,és nyelvvizsgázni is fogok még,sokat foglalkozok vele.De a lényeg: 2 másik nyelvet is tanulok mellette,az egyikből már van középfokúm(orosz),és csak fordításokat csinálok néha,vagy egy-egy levelet írok ,ismételek nyelvtant.Nem tanulok szavakat,csak annyit foglalkozok vele hogy ne felejtsem el.A másik nyelvet(olasz) pár hónapja kezdtem,eddig jól haladtam vele,és ha már elkezdtem nem szeretném teljesen abbahagyni.Viszont nincs rájuk sok időm,mert egy 3.nyelvből fogok emeltezni,nyelvvizsgázni.Ha a 3. mellett úgy tartom fenn a tudásom,hogy egy-két héten az orosszal foglalkozok,de az olasszal nem,vagy fordítva,az hatékony?

Nem akarom elfelejteni vagy abbahagyni őket,de mindkettővel minden héten nem tudok foglalkozni,főleg nem minden nap.



2016. márc. 20. 16:39
 1/4 A kérdező kommentje:

Valaki közületek nem volt ilyen helyzetben?

Ti hogy csinálnátok a helyemben?


Az olvasás meg film is eszembe jutott,de max. a heti egyszeri filmnézés megoldható,mert az olvasás még időigényesebb,arra már nem lenne időm.

2016. márc. 20. 16:45
 2/4 anonim ***** válasza:
hangoskönyv menet közben, pl futás, edzés alatt
2016. márc. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Telefonra is letölthetsz nyelvtanuló programokat, és akkor napi 15 perc alatt letudhatod.
2016. márc. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Rendszeres magolással.
2016. márc. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!