Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet egyszerre több...

Hogyan lehet egyszerre több nyelvtudást szinten tartani, közben új nyelveket is megtanulni, mindezt munka mellett?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam már a témában, de kielégítő választ eddig még nem találtam. Lomb Kató például 16 nyelven tudott, ebből 10 nyelven tolmácsolt is, négy nyelvből külön felkészülés nélkül is, bármikor.

Én három idegen nyelven tudok, egyet napi szinten használok a munkában, és a másik kettőt épp elég szinten tartanom. Szeretnék még további nyelveket is tanulni, de nem tudom hogyan lehetne úgy, hogy közben az nem megy valamelyik másik nyelv(ek) rovására.



2015. jan. 18. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

körül kell venned magad a nyelvvel.

tv/rádió műsorok,könyvek.

én így csinálom (de csak 3 nyelvvel)

2015. jan. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)Igen, ezt tudom. Három nyelvvel még nekem se lenne gondom, annyira. Viszont ami igazán érdekel, hogy aki ennél több idegen nyelvet - minimum 5ööt - tud, az hogyan csinálja? Vagy ha tanult mondjuk hat nyelvet, abból kettőt tud aktívan, kettőt passzívan, kettő meg a feledés homálya? Más, meg aki megtanulja a tizedik idegen nyelvet, mire a tizediket megtanulja, addigra kb 4-5-6-ot el is "felejt" vagy minimum keveri őket? Komolyan érdekelne, mert csak találgatok. Szeretnék még több nyelvet megtanulni életem során, és ehhez szeretném tudni, más nyelvrajongó tanuló ezt hogyan oldja meg.
2015. jan. 19. 08:57
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
És ha esetleg mindegyik nyelvhez keresnél anyanyelvi beszélőket és velük beszélgetnél naponta egy kicsit?
2015. jan. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi, ezt ismerem :) ....nem azzal van gondom, hogy a mostani 3 nyevltudáomat fenntartsam, hanem azzal, ha újakat tanulok, akkor a régiek hogyan maradjanak formában, úgy, hogy ne keverjem az újabbakkal sem. De köszönöm a választ, és minden továbbinak örülök!
2015. jan. 27. 18:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Látom régi a kérdés, szóval azóta biztosan tudsz válaszolni, mi történt, hogy oldottad meg? Tanultál-e következő nyelvet?
2021. márc. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!