Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek érdemes egyszerre...

Szerintetek érdemes egyszerre több nyelvet tanulni, vagy teljesen összezavarna?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Jó a nyelvérzékem, a nyelvtanulás nem okozott soha nehészséget. Tanácsot szeretnék kérni tőletek azzal kapcsolatban, hogy szerintetek lehet több nyelvet párhuzamosan tanulni hatékonyan, vagy csak megnehezítené azt? Érdemesebb lenne inkább sorban haladni, és csak akkor belekezdeni egy új nyelvbe amikor az előzőt már legalább középszinten beszélem? Tudom, hogy ez egyénfüggő, de érdekelne a ti véleményetek, illetve tapasztalaitok.

Köszönöm a válaszokat


2016. márc. 23. 13:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Megéri egyszerre több nyelvet is tanulni, de akkor ötvözd őket. Mármint ne magyarra fordítgass hanem arra a nyelvre ami már megy.
2016. márc. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amikor egyszerre próbáltam, akkor kevertem. Most németül már elég jó vagyok, és németül tanulom az angolt. (alap dolgokat tudtam angolból korábban is, de nem használom, így a beszéddel gondjaim vannak.)
2016. márc. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Személyfüggő :)

Én kevertem. Angolon a spanyol szavak, spanyolon az angol szavak jutottak eszembe.

2016. márc. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!