Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » BME vagy Origó nyelvvizsga?

BME vagy Origó nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Angol középfokú komplex nyelvvizsgát szeretnék letenni, de nem tudom, hogy melyik fajta nyelvvizsgát tegyem le. A BME 26 900 Ft az Origó 28 000 Ft. Akinek volt tapasztalata az leírná, hogy milyen volt? Hol a legszigorúbbak a vizsgáztatók? A válaszokat előre is köszönöm!

Nem tudom, hogy ez beleszámít-e, de 8. osztályos vagyok.


2016. márc. 27. 11:58
 1/9 A kérdező kommentje:
De persze, ha másik nyelvvizsgán voltatok (pl. ECL) azt is írjátok meg mi a véleményetek.
2016. márc. 27. 11:59
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Dexam írásbelit és Origot szóbelit ajánlok. A DExam-ra specifikusan fel lehet készülni. 2 levelet kell írni, egyikre előre be lehet tanulni dolgokat, másikon egyszerű témák vannak (állatkert, házavató party). Ezen kívül igaz-hamis, szó+mondatbehelyettesítés, szövegértés.


Origo szóbelin a speaking részben ha elérsz 34 pontot (Kommunikáció 25 max, szókincs 15, nyelvtan 10) akkor listening-nél elég 8. Azért ajánlom ezt, mert anno mikor csináltam full hibásan beszéltem (szerintem) folyamatosan, megállás nélkül. Kommunikatív érték 20 lett, nyelvtan 6 :D de meglett.. :) listeningen 3-4 potyapont is van általában. Az ár összesen 27-28K :)


komplexnek minősül!

2016. márc. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
DExam sajna nincs Budapesten ez a hátránya csak :(
2016. márc. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :) már csak a tanáromat kell rávennem a Dexam vizsgára mert ő nagyon a BME-t akarja :D
2016. márc. 27. 13:23
 5/9 anonim ***** válasza:
23%

nem tudom miért idegenkednek tőle, itt Nyíregyháza-Debrecen-Szolnok környékén az egyik legnépszerűbb nyelvvizsga, és még olyat nem hallottam, hogy ''fú ez halálosan nehéz''

Itt a nyelvtani tudást lehet eltusolni, ami fontosabb talán, a szókincs. A levélben pedig egyszerű mondjuk múlt idejű mondatokat ha leíró fogalmazás kell. Ha meg hivatalosabb (panaszkodó, munkába jelentkező, információs)


I feel I must complain about...

I would to apply for th position of...

I would to know where exactly ....is situated. stb stb. Ha nem segít a tanárod akkor előkeresem én, hogy miket kell írni az első levélhez.


A 2. levélnél, a lényeg, hogy ha leíró akkor leíró legyen, ha elbeszélő akkor meg érzéseket adj át. Régen olyan hibát vétettem, hogy I felt badly myself.. <- a myself-t ilyen formában tilos lett volna használni. A levelem mégis így is 65%+ volt. A panaszos levelemet a betanult módszerrel írtam az 75% körül lett. A két levél együtt volt 72% :) Pedig eskü, hogy akkor még instabil tudásom volt, de nem akarom lejáratni a DExam vizsgát, szerintem vizsgázóbarát a többi nyelvvizsgákhoz képest. Az Euro-n pl tipikusan olyan feladatok vannak, hogy tőrbe csaljanak. Hiába annyira népszerű. Azóta természetesen sokat javítottam a tudásomon és pótoltam a hiányosságokat, de akkor kellett a nyelvvizsga sürgősen, és talán az erősebb szókincsemnek köszönhetően (szó és mondatebhelyettesénél nagy előny!) ellensúlyozni tudtam a nyelvtant :)

2016. márc. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
:)
2016. márc. 28. 10:17
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
WOULD TO ?????
2016. ápr. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

'eskü, hogy akkor még instabil tudásom volt'


Most se stabilabb ahogy elnézem... :D

2016. ápr. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
maximum I would like to..
2016. ápr. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!