Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 4 hét van a nyelvvizsgáig!...

4 hét van a nyelvvizsgáig! Sikerülni fog? (lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Jelentkeztem középfokú német nyelvvizsgára (BME) és durván 4 hét van addig. Voltam cserediák Németországban, a gimiben is magas óraszámban tanultam a németet; viszont úgy érzem, kissé hiányos a szókincsem és félek, hogy emiatt nem fog sikerülni. Tudom, ott a kérdés, hogy akkor miért most jelentkeztem?! Végre elhatároztam magam, akkor most már elmegyek! De, félek, hogy nem fog sikerülni! :(



2016. márc. 28. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Tanuld meg addig azt, hogy kell a levelet megcímezni és ilyen formális dolgokat. :) Nem lesz gond! De ha mégis gond lenne, akkor elmész egy könnyebre. Úgy látom neked nem olyan sürgős (pl felvételihez, akkor meg tényleg ne aggódj! :)
2016. márc. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mivel nem tudjuk, hogy milyen szinten vagy, elég nehéz megválaszolni a kérdést. :-)

Ha voltál Németországban cserediák és ott kommunikáltál másokkal, akkor a szóbelin nem lesz gond, középfokon nem a hibátlan nyelvtant várják, hanem hogy kommunikatív legyél, azzal meg így talán nem lesz gond.


Az írásbeli már egy fokkal nehezebb, de arra is fel lehet készülni.

Sok sikert!

2016. márc. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Komplexre mész?
2016. márc. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 Igen.
2016. márc. 29. 21:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem már nem jön össze, mert nagyon szorít az idő.
2016. márc. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 Jelentkeztem és bízom benne, hogy sikerül! :)
2016. ápr. 10. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!