Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen angol szavakat tanuljak?

Milyen angol szavakat tanuljak?

Figyelt kérdés

Rengeteg kérdést át böngésztem de ha a szavak témába kerültem csak azt ecsetelték hogy hogyan tanuld stb.(kártyák meg minden)

De egyáltalán milyen szavakat tanuljak?

Olyat olvastam(aztán lehet hogy átverés) hogy kb. 2000 szót kell tudni egy átlagos beszédhez, ugyanis egy átlagos amerikai felnőtt 3000 szót tud.. Olyan 600 vagy 700-at én is tudok.

De egyszerűen nem találok sehol hasznos szavakat, kifejezéseket.

3000 leggyakoribb szó listáját meg ismerem, nem jó megoldás mert régies.


Szóval hol találom meg azokat a szavakat, amikkel tudok élni?



2016. márc. 28. 17:55
 1/9 anonim válasza:

Szia! Milyen szinten beszélsz angolul?

Témakörök szerint érdemes szavakat tanulni. Középfokon pl jó könyv a Twenty Three Topics for Teenagers, haladóbb szintén a 1000 questions 1000 answers. Mindegyik kérdéseket és kidolgozott válaszokat tartalmaz, minden témakörhöz tartozik egy jó hosszú szószedet.

Az 5 perc angol magazin is nagyon hasznos, rengeteg témát felölel, tele van hasznos kifejezésekkel.

2016. márc. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy művelt anyanyelvűnek különben 40 ezer a szókincse. Nekem is vagy 24 ezer.
2016. márc. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni.
2016. márc. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sok helyen olvastam hogy átlagosan az amerikaiak 2, 3 vagy esetleg 4000 szót használnak aktív szókincsükből, de inkább 3000.

17 éves vagyok csak, nyilván nem egy durva szókincset akarok, hanem csak a hasznos szavakat amiket a mindennapi életben alkalmazhatok..

2016. márc. 28. 19:00
 5/9 anonim ***** válasza:
A magyar középfplúaknak 10 ezer a szókincse.
2016. márc. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szavakat nem listákból kell bemagolni (sose leszel képes használni őket), hanem olvasni bármit, ami érdekel, filmeket nézni, játékokat játszani, internetes nyelvoktató oldalakat nézegetni, persze használhatsz tankönyvet is, és ezekből kiírogatni a szavakat. Garantáltan olyanok lesznek, amiket használnak a nyelvben. Ami csak egyszer fordul elő, azzal nem feltétlenül kell törődni, ami vissza-visszatérő, az meg biztos, hogy hasznos és gyakori.
2016. márc. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1000 kérdés 1000 nagyon jó.

3000 szó nekem kevésnek tűnik. Nekem gagyi netes tesztek alapján 13-15 ezer körül van a szókincsem (most próbáltam kettőt is). Hogy ez mennyire megbízható, háttőő vannak kétségeim :D

Előző, neked hogy a merdába' van 24 ezres szókincsed?! magyarul sem tudok annyi szót XD

2016. márc. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem a 24 ezer a poán, hanem az hogy még ez se elég teljesen olvasni, filmekhez. Nem hogy 3000.
2016. márc. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az hogy egy átlag ameriaki x ezer szót használ a mindennapi beszédben az nem azt jelenti hogy nem ért meg 20-30 szót is. Ha középfokra elakarsz jutni minimum egy 8000 szót ismerni kell szerintem, de nem listákról kell őket bemagolni hanem pl könyveket olvasni, filmeket nézni vagy beszélgetni másokkal az adott nyelven.
2016. márc. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!