Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Na. Most akkor el tudná...

Na. Most akkor el tudná valaki mondani hogyan kell nyelvvizsgázni szóbelin? (a tobbi lent)

Figyelt kérdés

Voltam két éve, akkor kb 30-32 pontot értem el angol szóbelin az 50-bol.


Voltam tegnap is szóbelizni, 28 pontot kaptam összesen... Pedig mar tervezem a felsofokut is elkezdeni illetve mar vettem is már egy csomót belőle. Soha nem volt még ekkora angol tudásom, nem hogy két éve. A két évvel ezelőttin kb fele Ennyi dolgot mondtam.


Kommunikációs érték 25/14; szókincs 15/9; nyelvhelyesség 10/5 lett.


Mindenkinek Ennyi lett körülbelül, olyan 28-30 pont körül. Volt egy 39-es kiemelkedő, akik elottem voltak...


Szóval a kommunikációs értékét hogyan lehet növelni!? A nyelvhelyesség szerintem rendbe volt... Meg a szókincs is.


Vagy mi az istent figyelnek ilyenkor!? Mar szeretnék rajta túl lenni a középfokon, mar lerágott csont...


Tudnátok konkrétan irni olyan dolgokat amivel tobb pontot adnak a kommunikációra? De ne ilyet hogy: Batrabban, stb, mert attól nem leszek jobb. Hanem ennek valami konkrét nyitja van...


Köszönöm szepen előre is a válaszokat!


2016. ápr. 2. 08:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincs mese, be kell magolni jónéhány szép szakszerű kifejezést, és azokat is előkapni a mondandód során, így mind a kommunikációs érték, mind a szókincs magasabb pontszámot érdemel. Ez "sajnos" ilyen, az egész szóbeli nyelvvizsga nem életszerű.
2016. ápr. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Velencés képet húztam, elmondtam hogy facölöpre épültek az épületek és hogyan, voltunk már ott, hajóval mentünk Horvátországból, nagyon érdekes, szép volt, aztán belekérdeztek hogy mi a vonzóbb nyaralási forma. Elmondtam a kempinges részt egy felsőfokú szövegből, arra nagyon bólogattak. Meg hogy nem szeretem a társas utazást, mert több pénzbe kerül, és nem is tudunk megnézni mindent amit akarunk, jobban szeretem magamnak megtevrezni az utazást, stb


És ez csak a képleírás volt.


Előtte a bemutatkozásnál mindent el tudtam mondani, mert pont azokat kérdezték, elmagyaráztam hogy mit jelent a szakom, szerintem elég speckó volt.


Volt a párbeszéd, az egy kicsit darabos volt, de megszületett végül, sőt a közepe vége elég jól ment.


Volt hogy egy kicsit megakadtam néha amikor közbekérdeztek.


Szerintetek ez reális volt?

2016. ápr. 2. 09:22
 3/3 anonim ***** válasza:

én novemberben voltam nyelvvizsgán, 89% lett a szóbelim, ami klassz.


Párban feleltünk, a másik lány olyan szinten rossz volt, hogy engem akadályozott a feleletével. bemagolt mondatokat próbált előkapni, amiből minden kiderül, csak az nem, hogy tud angolul.


szerintem iszonyú fontos a tág szókincs, hogy légy spontán, ne görcsölj bemagolt szarokon, mert ezen elcsúszik az egész. a párbeszéd ne egy erőltetett rész legyen, hanem egy kötetelen beszélgetés.


A "párom" akihez beosztottak már harmadszor jött, hát nem csodálkozom.. és ő azt gondolta magáról, hogy jó :( nem akartam megbántani, nagyon bizakodott a sikerben, szerencsére többet nem találkoztunk.


azt ajánlom, hogy vedd fel magad amig beszélgetsz valakivel angolul, és ha visszahallgatod, ki fog derülni. magában nem úgy hallja az ember.

2016. ápr. 4. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!