Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz vagy angol nyelvet...

Olasz vagy angol nyelvet tanuljak középiskolába 2. nyelvként?

Figyelt kérdés

Tisztába vagyok vele, hogy az angol sokkal hasznosabb, és nagyobb szükségem van rá. Viszont egyszerűen imádom az olaszt, annyira tetszik a hangzása, a kiejtés, minden (félreértés ne essék, nem tanultam még olaszt, csak voltam Olaszországba többször is és pár kifejezést tudok csak). Illetve az olasz kultúra, az ételek, maga az ország is annyira tetszik és teljesen közel áll hozzám. Az angolt pedig szakkör szinten tanultam két évet, de a tanár, az az egész szakköri légkör teljesen megutáltatta velem.

Egyébként német kéttannyelvűbe megyek (ez a nyelv a másik favoritom, 4 éve tanulom) és az angol és olasz között lehet választani 2. nyelvnek. Nem tudom mitévő legyek, valaki próbáljon meg meggyőzni egyikről vagy a másikról. A hasznos válaszokat előre is köszönöm!



2016. ápr. 2. 15:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Angol.
2016. ápr. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bocs, indoklás: életképtelen leszel a munkaerőpiacon nélküle, menj majdnem bárhová dolgozni, akármilyen területen.
2016. ápr. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Angol mindenhol követelmény manapság. Az olasz pedig maximum egy jó pont.
2016. ápr. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Mindenképpen angolt. Az olasz az csak bónuszpont, vagyis hab a tortán.
2016. ápr. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Én az alapján döntenék (ez ugyanis nem derült ki a leírásodból, tehát nem tudok így egy szóval dönteni), hogy melyikre van esélyed sulin kívül is tanulni. Kifejtem.

Nyilvánvaló a leírásodból, hogy az olasz nyelv irányába motivált vagy.

Nyilvánvaló a világról, hogy az angol tudás alap.

Nyilvánvaló, hogy több angol magántanár, tanfolyam, könyv (aminek a hátuljában megvannak a megoldások), nyelvtanulási applikáció, feliratos jó sorozat stb. van, tehát több lehetőséged van Magyarországon is megtanulni. Olasz tanárt nehezebben találsz.

Nyilvánvaló, hogy magántanárt fogadni nem kevés pénz.

Összefoglalva: Ha nem engedhetitek meg magatoknak, hogy most vagy páréven belül külön órákért fizessetek, akkor mindenképp marad az angol, mert egyszerűen nem teheted meg azt a "luxust", hogy olasz-német nyelvpárral elboldogulj. Ha látsz rá esélyt (beszéltél szüleiddel), és megteheted, akkor viszont inkább az olaszt választanám suliban, mert azt nehezebb sulin kívül tanulni, és az angolt kicsit később elkezdeném hozzátanulni, meglásd, ha meglátod, hogy vannak jó kulturális dolgok, amik érdekelnek pl. sorozatok, és hogy jó angoltanárok is vannak (nem is beszélve, hogy hasonlít a németre, ami a "favorit"-od), akkor megszereted majd! Én is utáltam az első angol tanárnőmet, ezért mentem ma németre, ma már anglisztikás vagyok, rájöttem, hogy ahogy minden ember más, úgy minden tanár is más, nem lehet így leírni, hogy van egy rossz emlékem, és akkor többet nem kóstolok bele. (A véleményem attól teljesen független, hogy én angol szakos vagyok, elfogadom, hogy neked az olasz fontos és szép, és mint leírtam, bármelyik opciót el tudom képzelni csak különböző helyzetekben.)

Hajrá nyelvtanulás:)

2016. ápr. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, az első "ma"-t húzzátok ki.


Tehát én az iskolai olaszt ajánlom, mert iskolán kívül nehezebb megfelelő szintre jutni, és látszik, hogy te ezt szeretnéd. De csak akkor, ha tudjátok állni a külön angolt (akár később, egyszerre két új nyelvet elkezdeni azért nem egyszerű). Bár azt is írtad, hogy sok németed lesz, lehet hogy idődből és energiádból sem futná, nem ismerlek.

Ha nem vagytok eleresztve, akkor sajnos "muszáj" az angolt választanod.

2016. ápr. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Még gondolkozok rajt, mérlegelem a dolgokat, de egyelőre úgy tűnik az angolt választom, aztán majd tanfolyamon megtanulom az olaszt. De még mindenképp átbeszélem szüleimmel is.
2016. ápr. 2. 19:07
 8/10 anonim válasza:
érdemesebb lenne angolt tanulnod, mert több helyen megértik mint a németet. (bár én olaszt tanulok második nyelvként, de az első nyelvem angol)
2016. ápr. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Attól függ. Az angol a csapból is folyik, mivel nem vagy olyan kezdő szerintem nem kell az iskola feltétlenül ahhoz hogy megtanuld. Legalábbis magamon kívül ismerek még jó pár embert aki az iskolában lószart se tanult angolul de a sok youtube, sorozat, film nézéstől meg számítógépes játékokból stb megtanult erős b2es szintre angolul. Persze ez nem működik mindenkinek, de a leírásodból az látszik hogy jó a nyelvérzéked. Ha nagyon szeretnéd az olaszt akkor tanuld azt, mert angolul lesz még lehetőséged.
2016. ápr. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. ápr. 28. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!