Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes olaszul tanulni, vagy...

Érdemes olaszul tanulni, vagy válasszak más nyelvet?

Figyelt kérdés
Mennyire segíti az elhelyezkedést itthon? Mekkora igény van olaszul beszélőkre itthon?
2016. ápr. 3. 13:03
 1/2 anonim ***** válasza:
75%
Nem valami hasznos nyelv, de mindig érdemes nyelvet tanulni. Ha van lehetőséged másra (angol, német, francia, orosz, kínai, svéd, norvég stb) nyelvet tanulni, akkor inkább azt válastanám, de természetesen ha tudsz olaszul, már azzal is többet érsz, mintha nem tudnál :)
2016. ápr. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát attól függ:

- van-e valami speciális célod vele

- melyik tetszik

- hányadik nyelv lenne

- ha nem az első idegen nyelv, akkor milyen nyelvet tudsz már (figyelembe véve a nyelvcsaládokat is)


Én harmadik nyelvként tanulom, és imádom:)) - Amúgy mivel elég sok olasz nem (vagy rosszul) beszél idegen nyelvet, viszont épp ezért nagyon értékelik, ha megpróbálsz az ő nyelvükön beszélni, és nagyon bátorítóak, valamint aki tud olaszul, a spanyolból is rengeteget megért, én ajánlom:) Sok sikerélményt ad, és elég könnyű, szerintem nagyon "szép" nyelv.

- Az első nyelvem az angol volt. Szerintem első nyelvnek angolt vagy spanyolt érdemes tanulni (második nyelvnek meg elvileg a másikat, de nekem pl. a spanyol egyáltalán nem szimpatikus, az olasz meg nagyon is, ezért választottam azt)

Második nyelvtől (ha nincs konkrét célod vele) mindenképp az alapján választanék, hogy mi az, ami érdekel, és amit örömmel tanulok, mert összehasonlíthatatlanul hatékonyabban fogod tudni elsajátítani, mintha "csak" ész érvek alapján döntenél.

- Második / harmadik idegen nyelv esetében az orosz vagy a kínai azért jó, mert szerte a világon sokan beszélik (akár szintén idegen nyelvként), de csak akkor javasolnám, ha konkrét célod van vele (speciális érdeklődési kör akár az ország, a kultúra iránt vagy személyes ismeretségek, utazási lehetőség, munkalehetőség stb.)

Franciát / németet szintén csak a fenti esetben ajánlanám - bár ugye ezeket is elég sokan beszélik idegen nyelvként, legalább Európában (én németet tanultam második nyelvként, a középfokú nyelvvizsgáig tök lelkesen, hogy milyen jó lesz majd stb., aztán rájöttem, hogy az égegyadta világon semmire sem megyek vele, sokat is felejtettem belőle, de már annyira utálom, hogy nem bírom magam rávenni a szinten tartásra:( )

- skandináv nyelveket szintén csak akkor ajánlanék, ha konkrét célod van vele és / vagy rajongsz az országért / kultúráért.

2016. ápr. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!