Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan is néz ki a Telc szóbeli?

Hogyan is néz ki a Telc szóbeli?

Figyelt kérdés
Szombaton megyek Telc nyelvvizsgára, de nem egészen tudom hogyan is néz ki a dolog. Tudom, hogy van három feladat, de nem tudom hogy hogy van a felkészülési idő. Azalatt már abból a feladatból készülünk fel amiből majd vizsgázni fogunk? Mint az érettségin? (Tudom, ott az angolra nem lehet felkészülni, de a többi tárgyból abból készülsz amit kihúztál) Vagy hogy van ez? Nem találok sehol magyarázatot. Köszönöm az értelmes válaszokat.

2016. ápr. 5. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Van felkészülési idő. Kapsz egy szöveget arról kellesz majd beszélned a véletlenszerűen kapott partnereddel.


Nálunk így volt:

Megírod az írásbeli részt utána átküldenek egy várakozó terembe. Idővel kikerül a párok listája és rögtön elkezdik behívni az embereket. Két vagy 3 párt egy külön terembe kísérnek ahol a felkészülés zajlik megkapják a szóbelihez szükséges anyagot átgondolhatják azt (de nem páronként hanem egyénileg), utána onnan hívják át őket a szóbeliztető bizottság elé. Egyszerre egy pár van bent.

2016. ápr. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ez nem hangzik rosszul, még azt megkérdezhetem hogy mennyire találtad nehéznek mind a szóbelit mind az írásbelit? köszönöm a választ :)
2016. ápr. 5. 17:22
 3/6 anonim válasza:
Szia,én is szombaton megyek.van a prezentáció rész,amikor előadást kell tartanod a partnerednek az adott témáról ,a második az hogy egy cikket kaptok és azt kell megbeszélnetek,az utolsó pedig valamilyen szervezés közösen.ezeket mind megkapod és 20 perced van felkészülni.a nehézség változó,a honlapon meg nekem a telces könyvemben olyanok vannak,hogy "egy könyv amit olvastál..." de hallottam nehezebbekről szóval próbálj meg minden témához pár dolgot megnézni
2016. ápr. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 lantern válasza:
Én is szombaton megyek telcezni. Kicsit ideges vagyok mert több embert is megkérdeztem és elég vegyesek a vélemények/tapasztalatok. Mondjuk függ attól is, hogy milyen szinten vizsgázol. B2,C1 tipusú. középfoknál van felkészülési idő de felsőfokúnál nincs. Rengeteg szakszó van benne, sok a körülírás stb. Az idő meg kevés... Érdemes begyakorolni bizonyos feladatokat,témákat hogy ne menjen el arra sok idő.
2016. ápr. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
En is most szombaton, vagyis holnap megyek TELC nemet b2 komplex nyelvvizsgara.😳 Meg nem izgulok annyira, de a szobelitol jobban tartok. En ugy tudom, hogy a prezentacio resznel korulbelul 5-8 tema merulhet fel.
2016. ápr. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 lantern válasza:
a felsőfokún kb 5x ennyi témakör van. Én is a szóbeli résztől parázok de leginkább a magnóhallgatástól. Gyorsan kell reagálni mindenre az a baj, nincs gondolkozási idő egyből rá kell vágni mindenre a választ mintha rendesen az anyanyelveden beszélnél.
2016. ápr. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!