Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen tapasztalatotok van az...

Milyen tapasztalatotok van az Origó szóbeli nyelvvizsga magnó részével?

Figyelt kérdés
Nektek, hogy ment Origó labor része? Nehéznek vagy könnyűnek találtátok?

2016. ápr. 3. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem könnyű volt, a szöveg normál tempójú, érthető volt, nem volt semmi háttérzaj ami megnehezítené az értést.
2016. ápr. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagy Origo nyelvvizsgakönyvben ami van középfokon az irányadó szint ami a valóságban is szokott lenni általában :) A felsőfokról nem tudok nyilatkozni. De a magnón angol nyelvből 8-12 pontot össze lehet szedni egy kevésbé fényezett tudással is b2-n, más nyelvekből nem tudom, hogy van. Érdemes átolvasni a kérdéseket már előre tippelni, hogy mi lesz a válasz. Ahol látod, hogy ''Melyik évben'' ''Hogyan érte el a célját..'

ezeket érdemes aláhúzni.

Esetleg ha olyat kérdez, hogy mit nem csinált meg a bizonyos Jakab, és a rádióból hallod, hogy ... mosogatást, főzést, ruhákat kiteregetni, leporolni...

Akkor érdemes azt írni, hogy házimunkákat nem csinálta meg. Az én tapasztalatom az (és szerencsére csak egyszer voltam) hogy van olyan kérdés is, amire összefoglaló választ kell adni :) Mint ahogy fentebb is írtam.

De nyilvánvalóan ha látod, hogy 4 pontot ér a feladat akkor leírhatod az egészet, szóval a pontozást megint érdemes figyelni. És ha hangos/halk a rádió azonnal ints a tanárnak akár egy kézmozdulattal is, hogy vegye lejjebb/feljebb. (nekünk lejjebb vette)

2016. ápr. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem pont úgy volt, hogy ami a Nagy Origós könyvbe volt azok sokkal nehezebbek voltak, mint ami a vizsgán volt. A téma a babonák voltak, úgyhogy amit nem értettem, még tippelni is tudtam (pl.: milyen babona fűződik a fekete macskákhoz). Érthető volt, nem beszélt gyorsan.
2016. ápr. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Origó Nyelvvizsga ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Szeretnénk jelezni, hogy a Nagy Origó Vizsgakönyvet - bár a címe erre utal - nem a mi vizsgafejlesztőink szerkesztik, és sajnos mi is tudjuk, hogy sok esetben téves/a valósnál könnyebb vagy nehezebb dolgokat közöl. Javasoljuk az Akadémiai Kiadónál megjelent FülSzöveg című sorozatot, amelyet a mi vizsgáztatóink írtak, mégpedig olyan feladatokból, amelyek a közelmúltban "éles" vizsgán is mentek. Ami a FülSzövegben van, az a hiteles elvárás, a másik könyvet maximum a felkészülés kiegészítésére tartjuk alkalmasnak.


Üdvözlettel:

Origó-csapat

2016. ápr. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. ápr. 4. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!