Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » They're insolent, értelmes...

They're insolent, értelmes mondat?

Figyelt kérdés

Nemrég ismerkedtem meg az angolban a főnév helyettesítő one(s) nyelvtanával, amit nekünk az iskolában sohasem tanítottak és mióta ismerem alapjaiban véve kavarta meg az eddigi ismereteimet.

Bizonyos esetekben nem tudom felismerni a jelző-jelzett szerkezetet, példáknál meg csak olyat mutatnak, amik pofon egyszerűek. Pl.: I'd like to buy a hat. A red one.



2016. ápr. 6. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
They're insolent. - Szemtelenek. Ez teljesen jó.
2016. ápr. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem, mert az "insolent" szófaja melléknév és úgy gondoltam, hogy kell mellé egy főnév is.

Pl.: Ha egy fagyizóban vagy és rámutatsz az egyik fagyira, nem kérdezheted azt, hogy "What is the brown?", csak azt, hogy "What is the brown one?" - miért?

2016. ápr. 6. 22:17
 3/5 anonim ***** válasza:

What taste is the brown one? - Itt van one.


They're insolent. - itt meg nincs


Hogy miért azt nem tudom.

2016. ápr. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A példák, amiket felhoztatok, így együtt nem igazán jók. Vegyük inkább ezt a kettőt:


1M Ők szemtelenek.

1A They're insolent.


2M Ők a szemtelenek.

2B They're the insolent ones.


Alapvetően tehát akkor kell a főnévhelyettesítőt használni, ha névelő van a szó előtt. Persze ezt nem a névelő teszi - viszont a névelő mutatja, hogy ott főnévként szerepel a szó. Magyar ésszel persze ezt elég nehéz követni, mivel nálunk simán szerepelhet ugyanaz a szó főnévként és melléknévként is, angolul viszont nem.


Hasonló a helyzet különben a néphez tartozást kifejező szavaknál, csak ott nem a one-t kell használni, hanem van külön főnévi és melléknévi alakja a szavaknak:


He's British = Ő brit

He's a Briton = Ő egy brit (ember)

2016. ápr. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát, ha nem haragszol meg nagyon, kedves Kérdező, vissza kéne nyúlnod a magyar nyelvtani fogalmakhoz. Ha már az angol tanárod a szerkezet elmagyarázásakor nem tette meg. :)

Kulcsszavak: mondattan, névszói állítmány, jelző.

Magyarban is ugyanúgy megvan:

Ez az alma piros.

Ez egy piros... befejezetlenség érzése előjön.

2016. ápr. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!