Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol tanulhatnék amerikai angolt?

Hol tanulhatnék amerikai angolt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 9 éve tanulok angolt. A gond csak az, hogy ez szétszórva, 3 iskolában történt. Az egyik helyen brit angolt, a másikon amerikai angolt tanítottak, jelenleg pedig szintén brit angolt tanulok. Egy angol mondatomban esetenként amerikai- és brit angol szavak is vannak. Szeretném bővíteni a szókincsemet, valamint javítani a nyelvtanomat amerikai angol terén. Tudtok nekem a suli mellett olyan oldal(aka)t, ahol tudnék online fejleszteni a tudásomon?

2016. ápr. 12. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Megnyugtatlak, ez szerintem az angolt tanulók/beszélők nagy részénél így van...16 éve tanulok, inkább amerikait beszélek, de szerintem így is belekeverednek brit kifejezések/szófordulatok a beszédembe. Sajna az a gond, hogy nem nagyon konzisztens a nyelvtanítás ebből a szempontból, pl. mindenhol a brit angolt várják el Európa szerte, azt is tanítják általános iskolától egyetem legfelső szintjéig...mégis a média miatt az amerikai sokkal könnyebben terjeszkedik szerintem.


Igazából egyébként sokat szerintem nem kell belefektetned. Bár nem vagyok dialektológus, de próbáld meg azt esetleg, hogy amerikai sorozatokat nézel - Shameless, Lost, Scrubs, stb., aztán szépen lassan át fog rá állni a füled.

2016. ápr. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Perhaps in the United States ?
2016. ápr. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Maybe.
2016. ápr. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 vivien1414 válasza:

Én is brit angolt tanulok már 8 éve, amerikait sosem tanultam az iskolában, de kiejtésem és szerintem a helyesírásom is inkább amerikai. Mindig is az amerikai angol tetszett jobban, szemely szerint nekem a brit annyira nem is jön be.

Nézz rengeteg videót YouTube-on, amiben amerikaiak vannak, pl.: vlogokat, műsorokat, interjúkat. Nézz sorozatokat, de a zenével is sokat lehet tanulni.

Egy idő után teljesen rászokik a füled és inkabb úgy fogsz beszélni mint ők.


Oldalakat sajnos nem tudok, úgy sosem tanultam, de nekem ez bevált. Remélem tudtam segíteni. :)

2016. ápr. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2016. ápr. 13. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!