Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolosok! Körülbelül hány...

Angolosok! Körülbelül hány angol/amerikai film megnézése után jelenthettétek ki, hogy most már értitek az egészet és élvezitek is?

Figyelt kérdés
Hány film kellett ahhoz, hogy feliratok nélkül, rendesen értsétek, élvezzétek, ne kelljen gondolkodni azon, hogy az a szó mit is jelentett stb?

2016. márc. 24. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Ez nem a filmek számától függ, hanem a nyelvtudás mértékétől. De kell legalább 3 film, mire az ember megszokja az eredeti anyanyelvi kiejtést, beszédtempót, akcentusokat, szlengeket stb. Kezdésnek legjobb a híradó egyébként, bár sokaknak az unalmas. Ott garantált a tagolt, artikulált, tiszta kiejtés. De szerintem a zene és a film motiválóbb, ez igaz :D

Hogy valami hasznosat is mondjak: egy évadnyi sorozat után bele fogsz rázódni, az hétszentség.

2016. márc. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
50-100
2016. márc. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
onnantol amitol ugy erzem, hogy ertem :DD amugy kilenc eve tanulok angolt van nyelvvizsgam es ha barkit erdekel a tanacsom a listeningnel es a speakingnel is nagyon sokat segit szerintem, ha angolol neztek mindent. akkor is ha nem ertitek az egeszet. max angol felitrattal. de a szinkront es a magyar feliratot mindenki felejtse el aki fejlodni akar :))
2016. márc. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És kilenc év után mennyire érted a filmeket? Monduuk úgy 90%-ban? Vagy mennyire saccolnád?
2016. márc. 30. 22:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Majdnem mindent értek, 45 perc alatt max 1 szo ami uj, van, hogy egy sincs. Olyan, hogy ki se tudom kovetkeztetni a szovegkornyezetbol az nagyon ritkan van. De olyankor is utanan nezek, hogy az mi lehet es megtanulom. Igy nagyon sokat lehet fejlodni
2016. márc. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. És te hogy tanultad az angolt? Magadtól, iskolában évekig, vagy külföldön? Vagy mindet vegyesen? :D
2016. márc. 31. 17:25
 7/8 A kérdező kommentje:
Én is túl vagyok már 4 év nyelvtanuláson és kb 20 filmen keresztül, de azért messze vagyok még attól, hogy mindent értsek... :D
2016. márc. 31. 19:42
 8/8 anonim ***** válasza:
Vegyesesn :) negy evig kettannyelvube jartam, szoval eleg jok voltak az alapok. a mostani sulim viszont nem valami eros angolbol, de azert itt is tanultam rengeteg mindent, es a nyelvvizsga elott egy evig jartam kulon tanarhoz. minden evbben megyek kulfoldre hosszabb rovidebb idokre attol fugg, hogy hogy jon ki a lepes. tv t csak es kizarolag angolul nezek, es a konyveim nagyresze is angol :)
2016. ápr. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!