Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az egyik szókincsfelmérő...

Az egyik szókincsfelmérő teszt 7200, a másik 8400-ra becsülte a szókincsem. Lenne esélyem egy felsőfokú nyelvvizsgán?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 14. 18:34
 1/6 A kérdező kommentje:
A 8400as hosszú, részletes teszt volt, az első csak egy rövid, felszínes.
2016. ápr. 14. 18:40
 2/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg a nyelvvizsgaközpontok minta feladatlapjait és az az alapján dönts.
2016. ápr. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az kevés. 10 ezer körül kéne.
2016. ápr. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
nekem 9950 lett, és könnyen meglett a felsőfok. De fontos, hogy aktív legyen az a szókincs.
2016. ápr. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem csak szavak tudásából áll a nyelvvizsga, a nyelvtan ismerete sokkal fontosabb, a szavakat ki lehet keresni a szótárból is.
2016. ápr. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Csomorkány ***** válasza:

Volt egy emlékezetes élményem a középfokú nyelvvizsga után: kijöttem a papírral, és azt mondtam magamban: "jó, akkor ez megvolna, de németül még mindig nem tudok".


Szerintem ez lesz veled is a sikeres felsőfok után. Azért, hogy a nyelvtudásodban szubjektíve megerősítsen, semmi szükséged rá. Pontosabban nem fog megerősíteni. Utána ugyanúgy tudni fogod, mi nem tökéletes még, mint most.


Ha objektív szükséged van rá valamilyen diplomához, vagy mittomén, akkor ne kérdezősködj, vágj bele, és lesz ami lesz. A nyelvtudásod még mindig nem lesz tökéletes, de az életcélodat elérheted. Az is valami, nem?

2016. ápr. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!