Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most fogok érettségizni, esti...

Most fogok érettségizni, esti suliba járok, tudnátok ajánlani jól használható angol magyar, magyar angol kisszótárt?

Figyelt kérdés
Van Országh Lászlós nagyszótáram, de a tanárnő szerint az nem praktikus :/
2016. ápr. 15. 08:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Felmerül bennem a kósza feltételezés, hogy nem kisszótárat akarsz, hanem kéziszótárat... Kilóra mit kívánsz? A régi Országh 3,5 kg. A kéziszótár az kb 1,3 kg. :)

Vagy valóban kicsire vágysz?

2016. ápr. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hát ilyesmire gondoltam, de nem tudom, ez pl mennyire jó : [link]
2016. ápr. 15. 10:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez a kéziszótár méret.


Amikor megjelent, akkor sokan tartották jónak a Varga-Lázár szótárat is.

2016. ápr. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
(a Magay-Kisst nem ismerem, de volt Országh-Magay korszak is 90 körül)
2016. ápr. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az Országh szótárnak max. azt lehet a szemére hányni, hogy elavult (nincs benne az új és legújabb terminológia), de hogy nem praktikus??? Nagyon alapos, s az akkori lehetőségekhez képest a legjobb a régiek közül. A mai napig gyakran lekapom a polcról (vigyázva, nehogy a lábamra ejtsem:D)


De tény, van újabb és hasonlóan jó. Mi a Magay-Kiss-félét szoktuk kérni a suliban, előtte a Magay-Országhot (általános iskola, tehát a kisszótárt) - kéziszótárként: Országh-Magay-Futász-Kövecses szerintem jó


Nézegetem a Lázár-Vargának a borítóját a neten, hátha, de nem pendít meg bennem semmit, és úgy nem merek nyilatkozni róla, hogy nem néztem bele. (ha nem késő, jövő héten belenézek azokba, amik a suliban vannak, és legalább azt meg tudom mondani, hogy mit ne :) - ha Lázár-Varga nem lesz köztük, akkor az a másik nagyon jó:)))

2016. ápr. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!