Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanuljam meg az angol...

Hogy tanuljam meg az angol nyelvet?

Figyelt kérdés

Mar altalanos 4 osztalyban elkezdtuk tanulni,de rossz tanarom volt ,es ahelyett hogy tanultunk volna az eletet meselte el nekunk...Mar kozepiskolas vagyok es harmadik osztalyos,itt egesz jo a tanar ,de mivel a tobbiek hangoskodnak igy sem tudom megfeleloen megtanulni...na meg szerintem nyelverzekem sincsen...jovore erettsegi es jo lenne ha sikerulne a vizsgam,de nem tudom megtanulni a nyelvet.Mit tegyek hogy jobban menjen?

18/l



2016. ápr. 15. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézz angol nyelvű filmeket, olvass angol nyelvű fórumokat, honlapokat, téged érdeklő témában.

Sajnos Magyarországon az oktatáson belűl még ma is a nyelvoktatás a legrosszabb.

2016. ápr. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Nincs olyan, hogy valakinek rossz a nyelvérzéke. Csak könnyen lehet ezt hinni sokaknak a tragikusan rossz oktatás miatt. Vedd kezedbe az irányítást! 1000kérdés 1000 válasz, Dohár Péter Kis angol nyelvtan, italki.com (beszélgetőpartnerek ingyen), lang8.com (javítják amiket írsz ingyen), anki program használata, duolingo, sok film, dalszöveg, könyv (vannak szintezett könyvek), VOA English (szövegek és hanganyagok együtt több tudásszinten), stb. Stb.
2016. ápr. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat,remelem ezek segiteni fognak :)
2016. ápr. 15. 21:32
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Youtube van 4 hét alatt alapszinten angolul.

Mond ki normál hangosan, ne csak magadban.

Sok segítség van google.

2016. ápr. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Én németet tanulok. Első sorban tanulom a szavakat. Ha már van egy nagy szókincsed, nagyon nagy előny. Mindenképp vennék magánórákat, egyetemisták vállalnak olcsón korrepetálást. Nyilván nem lesz tökéletes, de ahhoz, hogy tudj beszélni, elég lesz. Úgyis akkor derülnek ki a hiányosságok, amikor élesben kell használnod, de ha valamiben nem vagy biztos, általában kijavítanak, ha rosszul mondod, viszont meg fognak érteni... Ha nincs nagyon pénzed rá, valahogy spórolj, hogy legalább néha el tudj menni.


Szavakat például gép előtt tanulom. Nyitok egy wordpadot, nagyított félkövér betűkkel leírok 20 szót magyarul, (per nap) amit németül szeretnék megtanulni. Második lépésben elneveztem a meghajtómon egy mappát, nyelv néven. Online szótár, beírom az első szót, kimondom hangosan mindig a magyart és a németet is. Google képkeresőbe beírom az adott szót, a képet lementem a nyelv mappába. Ezt megcsinálom, mind a 20 szóval. Nyitok még egy wordpadot, oda a magyar szó fordítását írom már be, és alá beszúrom a képet, amit letöltöttem mellé.

Ott tartunk, hogy nyitva két wordpad, az egyik a magyar szavakkal, a másik a némettel és képekkel illusztrálva, a szótár, és a mappa a képekkel. Na eddig már ragad sok minden, mert párszor kimondtad már hangosan a szavakat.

Ilyenkor wordpadban, a magyar szavak mellé, elkezdem beírni a fordítást, közben nézem a másik wordpadon, ha nem tudom mit kell beírni. (Kép, szó, kimond hangosan, majd kimond hangosan magyarul is, beír.)

Ha ez megvan, fordítva csinálom és így tovább. A végén amikor már megmaradnak a szavak egy utolsó ellenőrzésként, a mappában található képeket át szoktam nevezni a szó német megfelelőjére. Ez nálam durván egy, egy és egy negyed órás sztori maximum/nap. A lnéyeg, hogy este, mielőtt lefekszel, ismételd át újra amit tanultál, hogy ne felejtsd el.

Úgy tűnhet, hogy túl van bonyolítva, de pont ez a folyamat az, amitől megmaradnak a szavak. Napi 20 szót tanulok így minden nap.

Ja és igen, ahogy előttem is mondták. Filmek angolul. Olyat nézz, amit ismersz, leköt, esetleg szeretsz.

Én a Berlin Calling-ot, megnéztem kb 47-szer két hónap alatt. Vicces, mert egyik kedvenc filmem volt, de már gyűlölöm, Paul Kalkbrennerrel együtt. :D


Nekem ez a módszer vált be. Hajrá!

2016. ápr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!