Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » IELTS nyelvvizsgán 7 pont...

Kg93 kérdése:

IELTS nyelvvizsgán 7 pont eléréséhez fellehet készülni egy év alatt?

Figyelt kérdés
Eddig csak középfokú nyelvvizsgával rendelkezem, viszont szeretném a tanulmányaimat kint folytatni, de nem tudom, hogy mennyire lehetséges ezt elérni egy év felkészüléssel. Aki már volt IELTS nyelvvizsgán eltudná mondani a tapasztalatait. Előre is köszönöm.

2016. ápr. 17. 04:06
 1/1 stefikoko ***** válasza:

Persze hogy fel lehet. Attol fugg, mennyi idot forditasz a tanulasra. En azt ajanlanam, hogy minden nap egy kicsit, mintsem ritkan sokat. Ha napi szinten foglalkozol a nyelvvel, jobban beled ivodik.

Ha esetleg ki tudsz menni kulfoldre gyakorolni, az lenne a legjobb. En itthon mindig kinlodtam az angollal, pedig angol anyanyelvuek is tanitottak. Kimentem Angliaba es az angol kozegben egy honap alatt annyit tanultam, mint itthon egy ev alatt. Igy sikerult aztan, mikor oda jutottam egy honap alatt felkeszulnom az IELTS academic vizsgara es sikeresen felveteliznem egy egyetemre Londonban. Igy nemcsak nyelvvizsgat szereznel, de hasznalhato nyelvtudast is.

Konkretan az IELTS-nel nekem a legnehezebb az volt, hogy az egyes egysegek (magnohallgatas, fogalmazas stb.) kozott az irasbelin nem volt szunet, rogton adtak az uj feladatlapot. Eloszor adtak a konnyebbeket, aztan egyre nehezedett. Nagyon eros koncentralast igenyel ez. Erre keszulj. Ha ugy erzed el is rontottal valamit, haladj tovabb es foglalkozz a kovetkezo kerdessel, mert lemaradsz (pl. magnohallgatas). Kesobb meg visszaterhetsz korabbi kerdesekre es javithatsz, ha kell.

Egy kis apro dolog, ami nekem sokat segitett, az a szinonimak. Egy dolgot megtanultam tobb szoval kifejezni. Ez foleg fogalmazasnal hasznos, ahol nem akarod mindig ismetelni magad, ha valamirol irsz. Amugy fogalmazasnal a legjobb, ha rovid, egyszeru mondatokat hasznalsz, mintsem tobbszorosen osszetett, vegtelen mondatokat. Gyors, egyszeru, ertheto fogalmazas a legjobb, mert iszonyat rovid az ido.

Vagy amikor egy szovegbol kellett kikeresni a valaszt egy kerdesre. Nem olvastam el az egesz szoveget (nem is lett volna ra ido), hanem a kerdes alapjan kulcsszavakat kerestem. Pl. "Milyen szinu a balna a szovegben?" kerdesre keresnek egy szint es a balna szot es megvan a valasz.

2016. okt. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!