Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Helyes ez a fordítás? Magyar-a...

Helyes ez a fordítás? Magyar-angol

Figyelt kérdés

nem tartottam

túl sokra

az embereket.

halvány gúnyos

mosollyal

járkáltam közöttük


I wasn't heading onto too much the people. I was strolling with a pale ironic smile between them.



2016. ápr. 17. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. ápr. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A between akkor használatos, ha két dolog között. Ha sok dolog között, akkor among.
2016. ápr. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2

más hiba nincsen benne?

2016. ápr. 17. 15:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Ciki, ha az első mondatot nem is értem / érteném, ha nem írtad volna oda. Ez a "head onto" valami kifejezés? És a nálam nyelvtanértőbbektől kérdem, indokolja valami a folyamatos múltat?

Én simán csak annyit írnék:

I didn't think much of people. I strolled among them with pale ironic smile on my face.

2016. ápr. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Rick Mave ***** válasza:
100%

#4) Ez már igen jól hangzik. Viszont én nem használnám a "stroll" igét, mert ez inkább a magyar "kószál, lézeng, csatangol, sétálgat" megfelelője. Itt valójában elegendő a "to be among people", ill. bele lehet vinni egy csavart azzal az ide jól illő angol kifejezéssel, hogy "to mix with people". Tehát az én fordítási javaslatom (nyilvánvalóan elképzelhető más megoldás is):


I didn't think much of other people. Whenever I mixed with others, I used to have a faint ironic smile on my face."

2016. ápr. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 LehetneEgyKérdésem? válasza:

#5

A te forditásod volt a leginkább Angolos :)

2016. ápr. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!