Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki több nyelvet ismer,...

Aki több nyelvet ismer, tanul, párhuzamosan, az hogyan osztja be az időt? Minden nap mindegyiket, vagy felváltva?

Figyelt kérdés

Két nyelvet folyékonyan beszélek, kettőt tanulok. Hogyan lenne logikus beosztani az időt, hogy a meglevőket ne felejtsem el, az újakkal pedig jól haladjak? Egyiket tanfolyamon tanulom, a másikat autodidakta módon. A másik kettővel dolgozom. Ez így elég, vagy mindegyikre szánjak egy héten 2-3 órát, elosztva, hogy (mint a tányérpörgetők) mozgásban tartsam mindegyiket? Vagy elég, amit így szánok rá, hogy munkahelyen 2-t, egyet csak a tanfolyamon, egyet csak otthon, heti kb. 3 órában?


Minden ebben tapasztalt ember véleményét szívesen meghallgatom.


2016. ápr. 20. 14:01
 1/2 anonim válasza:

Nyelvtanulás egy-két részében nem mindenkinek válik be ugyanaz a módszer, de az az egy biztos hogy pl.: beosztod hogy na ma is egy nyelvtanulós nap lesz, oszt tanulsz 1-2 óra svédet, utána 5 perccel meg perzsát, tehát ha lehet ne rendezd össze (mert gondolom tanfolyamra is kell tanulni otthon) na mert úgy belekeveredsz drága hogy újra tanulhatod

Amúgy szerintem jó ez a jelenlegi rendszer amit írtál, meg szerintem amelyik nyelveket alapból beszélsz azokból olyan nyelven közbe nézz meg egy-két filmet, mert ne csak azok a szavak maradjanak meg amiket a munkahelyen a munkatársakkal meg a többiekkel váltasz, mert az nem elég

2016. ápr. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A melómban én is kettőt használok. Én amikor hazajövök agyilag nagyon lefáradok, még a magyar sem megy rendesen, keverem a nyelveket. Tanultam még spanyolul és oroszul, de nekem rengeted időt és energiát igényelt. Jóval lassabban ment a tanulás és ha kihagytam egy kicsit egyből meglátszott. Én feladtam, túl rövid az élet, hogy napi 2-3 órát tanuljak minden nap meló után. Persze vannak nyelvzsenik, akiknek nem gond több nyelvet elsajátítani. De ezt neked kell tudnod, hogy hol van a határod.
2016. ápr. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!