Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt valaki, vagy ismer...

Van itt valaki, vagy ismer valaki olyan személyt, aki a gyógyszerész és biomérnök szakot párhuzamosan tanulja?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy őrülten hangzik, hiszen mindkét szak nagyon nehéz, viszont én már találkoztam egy valakivel, aki mindkettőt tanulja. Sokat sajnos nem tudtam meg, viszont jó lenne, ha valaki mesélne olyan ismerőséről, aki ilyet csinál , vagy személyes tapasztalatát osztaná meg. Mennyire nehéz (anyagilag, időben, tanulmányilag)? És hogyhogy ezt a 2-t választottátok? Nem tudtatok választani a 2 közül-mert sajnos én nem tudok-, ha igen akkor mi vonzott titeket egyikben másikban?

2012. szept. 16. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Elég extrémen hangzik!

A gyógyszerészetin annyi rengeteg előadás és gyakszi van, hogy alig él az ember.

Én, személy szerint a biomérnökiről nem túl sok jót hallottam, mármint elhelyezkedés ügyileg.

A gyógyszerészeti tele van lehetőségekkel, akár Mo-n, akár külföldön.

2012. szept. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 bensdorp ***** válasza:
Nem túl okos dolog a kettőt egyszerre tanulni, teljesen egymás rovására fognak menni. A gyógyszerészeti önmagában borzasztó idő- és energiaigényes, nem is értem, hogy lehet mellette egy mérnöki képzést folytatni. Van néhány ismerősöm, aki csupán gazdasági képzést végez mellette, de még nekik is beletört a bicskájuk. És még azért is felesleges a kettőt elvégezni, mert a gyógyszerész szinte mindent csinálhat, ami a biomérnök is, ha gyárakban vagy analitikai laborokban keres munkát. A biomérnök viszont sosem dolgozhat gyógyszertárban vagy kórházban, és orvostudományos területen sem jellemző, hogy kutatna. Szerintem érdemes meghagyni ezt a sok lehetőséget, az egyetemi évek alatt még változhat az érdeklődési köröd. És még az is szempont lehet, hogy a gyógyszerész képzés 5 éves, osztatlan, biomérnökként viszont nem biztos, hogy sikerül a master képzésre is bekerülnöd.
2012. szept. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy most felvételiztem először, biomérnök szakra. Mikor a ponthatárokat húzták már jóval előtte(és már sokkal korábban is, csak akkor mégis meggondoltam magam, és a biomérnökit választottam) megint meggondoltam magam, mert nagyon sok jót hallottam a gyógyszerészetről, úgy látom, hogy ezzel a szakkal nagyon sok helyre elhelyezkedhetek, ráadásul gyógyszerészből nagyon kevés is van.

Emellett még mindig hezitálok a kettő között, jelenleg újraérettségizem, mert lehet hogy újrafelvételizem majd. Ami nagyon tetszik a gyógyszerészetiben az az, hogy "gyógyíthatnak"(nem tudom, hogy klinikákon mennyire szólnak bele a gyógyításba, de remélem hogy gyógyíthatnak), ismerik az emberi testet, anatómiát, meg kórélettant tanulnak. Úgy gondolom erősebb kémiát tanulnak mint a biomérnökök, szóval képesek hatóanyagokat alkotni, mint a vegyészek. A biomérnöki azért volt vonzó, mert szerettem volna műkarokat, protéziseket, bioretinákat készíteni(szóval "gyógyítani", segíteni azoknak akiknek nincs meg valamely testrészük), meg a biodízel készítés is érdekel, szívesen dolgoztam volna új eljárásokon.

Szóval nagyon nem tudok a kettő között dönteni. A szakon ahova most járok, találkoztam az illetővel, aki mindkét szakra jár.

2012. szept. 22. 08:55
 4/5 bensdorp ***** válasza:
A gyógyszerész a kórházakban, klinikákon nemigen szól bele a terápiába, egy közforgalmú gyógyszertárban erre jóval több a lehetőség. Ez utóbbiban találkozhat személyesen a rengeteg beteggel, és adhat nekik terápiás tanácsot, itt segíthet rajtuk a közvetlenebbül. Ha mindkét szak ennyire vonz, várd meg a sorrendmódosítás határidejét, és ahova akkor a szíved húz, azt sorold előre!
2012. szept. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Rossz hírem van - biomérnökként soha nem fogsz műkarokat és protéziseket tervezni, azt a BME Villamosmérnöki Karának egészségügyi mérnök elnevezésű, a SOTÉval közös master képzésén tanítják a pacemakerek és egyéb csodákkal együtt. A biomérnökök teljesen olyanok, mint a vegyészmérnökök, cak több biológiai jellegű tárgyuk is van, főleg a biokémia erős. Egyetértek az előttem szólókkal, az egyetlen munkahely, ahol talán előnyt élvez egy biomérnök egy gyógyszerésszel szemben az talán (és csak talán) egy fermentációs üzem/labor. Amennyire összehasonlítottam a két kar tananyagát (legjob bnőm biomérnök, én gyógyszerész vagyok), a kémiai tárgyak közel ugyanolyan erősek mindkét karon, a szervetlen kémia szerintem jóval erősebb a BME-n.Elhelyezkedésnél mndez nem számít, tényleg jobbak a lehetőségeid gyógyszerészként, bár már nálunk is túlképzés van és a gyengébbek nem vagy csak nehezen tudnak elhelyezkedni, .. ki tudja mi lesz 5-6 év múlva.

Ha pedig a gyógyászati segédeszközök érdekelnek, akkor villamosmérnöki egészségügy mérnöki szakiránnyal, estleg gépészmérnök Bsc itthon és valami ráépített medical device technologys képzés külföldön (ezzel elsősorban mechanikus device-okat, tehát pl. inzulinadagolót, stb. tervezhetsz).

2012. szept. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!