Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segítség, nagyon belezavarodta...

Segítség, nagyon belezavarodtam ebbe az 1 angol mondatba. Miért így van a fordítás?

Figyelt kérdés

Ez a mondat magyarul: Paul nem tud angolul beszélni. Ez ugye present simple, ha jól gondolom.

Akkor nem így kéne lennie, hogy : Peter do not speak English. De mégse így van :S Peter can not speak English.Nem értem hová tűnt a do szócska :S:S:S


2010. ápr. 6. 22:13
 1/9 A kérdező kommentje:
*does not. Na mindegy már nagyon belezavarodtam.
2010. ápr. 6. 22:16
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Paul nem beszél angolul - Paul do not speak English

Paul nem tud angolul beszélni - Paul can not speak English


MINDKETTŐ HELYES. Csak a can-t a képesség kifejezésére használjuk. Ebben azh esetben mindegy.

2010. ápr. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A does not speak azt jelenti, hogy épp nem beszél, csukva van a szája, a can not speak meg azt, hogy egy szót se tud kinyögni angolul, mert nem ért azon a nyelven.


Rgyszerűen ezt így fejezi ki az angol. Ne próbáld megérteni, hogy miért, csak fogadd el.

2010. ápr. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Amit te fordítottál az szó szerint a Péter nem beszél angolul. Amit egyébként mégsem úgy fordítunk, mert így nem "angolos". A magyar mondat segítet is. Nem beszél angolul=nem tud angolul. Az angolban kifejezi a képességet akkor is, ha az oda van írva és akkor is, ha nem, ezért kell a nem TUD = can not.

A can tagadásához nem kell a do szócska.

2010. ápr. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
1. vagyok a 2. butaságot mondott. Ha épp nem beszélne engolul present c.-ba kéne rakni.
2010. ápr. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat, nagyon kedvesek vagytok :D

Utána néztem itt neten is és ti is segítettetek. Azt találtam róla, hogy ez segéd szócska és utána az igét nem kell ragozni- nem kell hozzátenni semilyen esetbe se az -s szócskát. Remélem akkor tényleg így van ez. Akkor csak ennél a can szócskánál lesz így?

2010. ápr. 6. 22:28
 7/9 anonim ***** válasza:
képességet, tudást a CAN-nel fejezz ki. a másik sem elvetendő, de ez sokkal jobb.
2010. ápr. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kommentedre válaszolva a módbeli segédigék, mint a can, may, should, stb. soha nem ragozzuk az igéket, csak ún. bare infinite alakot használjuk, amit a szótárban is megtalálsz.
2010. ápr. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
az előző vagyok és infinitive-et akartam írni :)
2010. ápr. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!